Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatí hoši v Litvínově: Hnilička předával výstroj pro malé hokejisty

Milan Hnilička ve studiu iDNES.cz. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

25 2015
Po nečekaně vysokém výdělku z domácího mistrovství světa plánuje Český svaz ledního hokeje: "Vychováme nové Jágry!" Většina finančních prostředků tak poputuje do mládeže. Nejmenším hokejistům letos předával výstroj bývalý brankář Milan Hnilička. V Litvínově zásilku převzali jeho spoluhráči z Nagana - Jiří Šlégr a Robert Reichel.

Projekt „Pojď hrát hokej“, kdy svaz posílá klubům základní vybavení pro začínají brankáře i hráče, není nová. Funguje už poslední pět let, ovšem v roce 2015 se zvýšila podpora až na 18,5 milionů korun.

V letošním roce tak zamířila do každého ze 146 českých klubů výstroj v hodnotě přibližně 130 000 korun. Nejmenší hokejisté dostali kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu.

„Ta suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 miliónů, letos to je více než desetinásobek,“ řekl Hnilička, který v ČSLH pracuje jako manažer rozvoje.

Co kluby dostávají, infografika.
Co kluby dostávají, mapa.
Co kluby dostávají, Infografika.

Olympijský šampion letos dokonce sám objel s dalšími pracovníky svazu několik měst a osobně předal cennou zásilku začínajícím hokejistům. V Litvínově se sešel se spoluhráči z Nagana - asistentovi u áčka Jiřímu Šlégrovi a mládežnickému kouči Robertu Reichelovi.

„Takovouto pomoc svazu určitě vítáme a ocení to hlavně rodiče, protože není levné pořídit kompletní výstroj pro malé hokejisty. Ale takhle nemusí v počátku prakticky nic platit,“ řekl Reichel.

Radost měly z nových věcí na hokej i děti v Litoměřicích. Možná se i díky této aktivitě skutečně povede vychovat další silnou generaci Čechů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze