Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Světový pohár by se mohl hrát v roce 2016. Olympiádu nemusí ovlivnit

Kanadští hokejisté slaví vydřenou výhru nad Norskem. | foto: Reuters

5 2014
Návrat Světového poháru se stává stále reálnější možností. Vedení NHL a Hráčská asociace NHLPA pokročily v jednání o konání hokejového turnaje, který se hrál naposledy v roce 2004 za účasti nejlepších světových hvězd.

Obnovený Světový pohár by se mohl hrát v září 2016. Podle komisaře NHL Garyho Bettmana ještě není vše dořešené, ale debaty jsou na dobré cestě.

Podle kanadské televizní stanice TSN by se měl vrcholný turnaj tentokrát konat na jednom místě - pravděpodobně v Torontu. Pokud by byla pořadatelská města dvě, přidal by se zřejmě Montreal.

Světový pohár se hrál dvakrát - v letech 1996 a 2004. Navázal na Kanadský pohár, který se uskutečnil pětkrát (1976, 1981, 1984, 1987 a 1991). V roce 2004 se hrálo celkem v sedmi městech: v Praze, Stockholmu, Helsinkách, Kolíně nad Rýnem, St. Paulu, Montrealu a Torontu, kde turnaj vyvrcholil.

Komisionář NHL Gary Bettman odchází zklamaný z dalšího jednání o nové
Kanadští hokejisté oslavují zisk zlaté olympijské medaile. Ve finálovém utkání...

Komisař Gary Bettman bude v čele vedení NHL jednat i o další účasti hráčů na olympiádě.

Vedení mezinárodní federace IIHF i mezinárodní olympijský výbor se obávají, že NHL bude preferovat Světový pohár před olympiádou a na turnaj pod pěti kruhy, který se bude konat v roce 2018 v Pchjongčchangu své hvězdy neuvolní. Bettman však uvedl, že obnovení turnaje pod hlavičkou NHL s případným dobrozdáním pro olympiádu nesouvisí.

"Tohle je otázka, kterou budeme muset vyřešit. Ale nemusíme ji mít vyřešenou ve chvíli, kdy oznámíme konání Světového poháru," řekl na oficiálních stránkách ligy.

Vedení ligy však o účasti hráčů na další olympiádě dosud nejednalo. Hokejisté slavné zámořské soutěže hrají na zimních olympiádách nepřetržitě od Nagana 1998.

Světový pohár je svým termínem výhodnější pro majitele klubů, protože při něm se NHL nepřerušuje. Navíc se koná pod patronátem nejlepší ligy světa. Třítýdenní přestávka pro olympijské hry je naopak z jejich strany kritizována.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze