Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Selänne bude spolupracovat s Jokeritem. A nevyloučil návrat na led

POZDRAV PUBLIKU. Teemu Selänne je legendou nejen ve Finsku. Jeho přítomnost v zápase NHL na helsinském ledě přilákala nabité hlediště. Jeden z diváků si na utkání Anaheimu a Buffala odnese tuto památku. | foto: AP

16 2014
Na jaře oznámil konec kariéry, ale i když mu brzy bude 44 let, ve Finsku doufají, že ho ještě uvidí na ledě. Hokejový sympaťák Teemu Selänne tuhle možnost ostatně nevyloučil.

"Je to vzrušující nápad, ale zatím je pouze jenom nápad," pravil Selänne s úsměvem na tváři.

Bylo to krátce poté, co se do světa dostala informace o tom, že by měl spolupracovat s Jokeritem Helsinky, klubem, jenž od příští sezony opouští nejvyšší finskou soutěž a bude hrát ruskou KHL.

Na jaké úrovni by spolupráce měla probíhat, to zatím není jasné. Vše by se mělo vyjasnit po osobní schůzce s generálním manažerem týmu a další finskou legendou Jarim Kurrim.

Právě on ho dlouhodobě lákal k příchodu a možná že i kvůli němu Selänne prohlásil: "Jokerit v KLH je docela zajímavý projekt."

Řada Finů však podobný názor nemá a nelíbí se jim, že jeden z jejich tradičních klubů opouští domácí soutěž. Lidé na severu Evropy mají obavy, aby jej nenásledovali další týmy a aby tím netrpěl tamní hokej.

Přesun Jokeritu se uskutečnil především kvůli tomu, že ho i se slavnou Hartwall arenou koupil ruský bohatýr Roman Rotenberg, s nímž už se Selänne stačil sejít na osobní schůzce. "Pořešili jsme spolu spoustu věcí. v každém případě chci s Jokeritem spolupracovat," cituje Selänneho portál Iltasanomat.fi.

44letý veterán oznámil konec kariéry, když s Anaheimem nestačil ve 2. kole Stanley Cupu na jeho pozdějšího vítěze z Los Angeles Kings. Bylo to po 21 sezonách v NHL, během níž se z něj stal jeden z nejznámějších útočníků v historii.

Hokejově ale vyrostl právě v Jokeritu, se kterým získal v roce 1992 mistrovský titul. Teď je možné, že se v jeho dresu ještě jednou objeví, byť ještě v polovině května tvrdil: "Hokej pořád miluju a vím, že mám na to, abych hrál dál, ale je lepší odejít takhle než za jiných okolností."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze