Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chvála od Jardy Jágra mě moc potěšila, řekl Plekanec

Tomáš Plekanec z Montrealu slaví gól. | foto: AP

22 2014
Tenhle kluk má prostě smůlu. Hokejový útočník Tomáš Plekanec skončil ve Zlaté hokejce zase na druhém místě, tentokrát na vítězného Jaromíra Jágra ztrácel pouhých osm bodů. "Ale netrápím se tím. Nejsem hráč, který dělá spoustu bodů a vážím si toho, že jsem vůbec desítce nejlepších."

To je celý Plekanec. Skromný, tichý a nemusí být středem pozornosti. Přitom dlouhodobě patří do nejužší české špičky, co by spousta hokejistů dala za to, kdyby to dotáhla tak daleko jako on.

Však i sám Jágr, kvůli kterému je věčně druhý, o něm nedávno prohlásil, že už nemůže pokračovat v reprezentaci, protože v ní nejsou hráči jako Plekanec. "Ta slova mě moc potěšila, zvlášť když je řekl takový hráč."

Myslíte, že Jágr v reprezentaci opravdu skončil?
Podle mě by si za rok v Praze určitě rád zahrál. Ale myslím, že New Jersey bude v play-off, protože jejich manažer nedopustí, aby se do něj nedostali dvakrát za sebou. Proto tomu nedávám velké šance.

Vy byste si v Praze chtěl zahrát?
Praha je zážitek, bylo by to domácí mistrovství světa. Nejradši hraju doma a třeba šampionát na Slovensku byl parádní, se spoustou českých fanoušků. Bylo by to krásné, ale Stanley Cup je Stanley Cup a k němu vede jiná cesta.

Fotogalerie

Letos jste k němu měl blízko, s Montrealem jste vypadli ve finále konference. Pořád vás to štve?
Když si na to vzpomenu, tak jo. Už jednou jsme s Montrealem hráli finále konference, ale teď jsme měli silnější a vyrovnanější tým. Je to škoda, i když podle mě nikdo nečekal - ani vedení - že dojdeme tak daleko.

Jak jste spokojený sám se sebou?
Sezona jako taková byla dobrá, takže jsem. Nemám sice v týmu takovou roli, abych zářil v bodování, ale své úkoly jsem odváděl dobře. Myslím, že jsem si díky tomu získal v Montrealu hodně respektu, možná úplně nejvíc za dobu, co tam hraju.

Už se připravujete na další sezonu?
Jelikož jsme měli dlouhou sezonu, tak není moc času odpočívat, ale už trénuju. Je potřeba zařadit dobrou letní přípravu, takže mám za sebou první týden rozjezdu.

Budete chodit na led s Kladnem?
Nevím, tam to všechno padá na hlavu. Doslova a do písmene.

Klub spadl z extraligy, zavřeli mu stadion a město mu chce přiškrtit dotace. Jak vás to jako Kladeňáka mrzí?
Taky jsem si tím už prošel, když jsem na Kladné působil: byl jsem u toho, když spadlo. Takže vím, čím si kluci prošli. Je to těžký hlavně na psychiku a ten sestup byl vyloženě o psychice, o ničem jiném. Je to škoda, protože bude strašně těžké se vrátit. Zvlášť v situaci, v jaké teď Kladno je.

Takže nevěříte, že by Kladno mohlo hned postoupit zpátky?
Nevím. Ta situace není ani z jedné strany vůbec dobrá. Nevím, jak to tam dopadne. Až se vrátí Jarda Jágr, budeme asi všichni vědět víc.

Ještě zpátky k Montrealu: v klubu může dojít v létě k řadě změnám. Jak je vnímáte?
To se říká každý rok. Nějakým klukům končí smlouvy, třeba obránci Markovovi. Uvidíme, co vedení zamýšlí se Subbanem. Je možný, že půlka mančaftu bude úplně jiná.

Není škoda, že se může rozpadnout úspěšný tým?
Je, ale nedá se nic dělat. Pokud jde o herní stránku, mně osobně je to jedno, protože jsem teď hrál pokaždé s někým jiným. Hlavně abychom podepsali kvalitní útočníky do prvních dvou lajn, pak to bude dobré.Najdete na iDNES.czmobilní verze