Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Veterán Dolníček bude hrát dál. I kvůli konci spoluhráče Maleny

David Dolníček (vlevo) a Lukáš Havel z Třebíče slaví další zásah proti Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2016
Patří neodmyslitelně do kádru prvoligových hokejistů Třebíče. Útočník David Dolníček dres Horácké Slavie oblékal už patnáct sezon. A nejinak tomu bude také v té příští. Sedmatřicetiletý kapitán bílých hvězd se s vedením třebíčského klubu před pár dny dohodl na prodloužení smlouvy.

„Letos jsme končili celkem brzy, takže jsem měl dost času na rozmyšlenou. Bylo dost prostoru to probrat i s rodinou. A nakonec jsem se rozhodl pokračovat,“ líčí Dolníček.

Co vám rodina radila? Chtěla vás už doma, nebo dovolila vrátit se ještě na led?
Rodina říkala, že mám pokračovat. (usmívá se) Teda, pokud se na to cítím.

Třebíč má za sebou nepovedenou sezonu, kdysi namísto play-off musela projít zápasy skupiny o záchranu. Jak celý ročník hodnotíte?
Samozřejmě, že sezona nebyla úplně dobrá. O bod nám to uteklo. Vlastně jsme si to sami uhráli, ale jeden špatně vyplněný zápis nám sebral tři body (kontumace vítězství 4:3 ve 35. kole nad Mostem, kvůli neoprávněnému startu čtyř hráčů se střídavým startem – pozn. red.). Což si myslím, že bylo klíčové. Připravila nás o to jedna administrativní chyba.

Na druhou stranu, v posledních třech letech se Třebíč pohybovala na čele tabulky a vždy postoupila až do semifinále play-off. Na podobný úspěch letos asi nebylo.
Souhlasím. Letos jsme neměli tým tak silný jako v předchozích letech. V půlce sezony se nám navíc rozpadla druhá lajna odchodem Petra Zuzina a Míry Holce. Na jednu zkušenou lajnu se špatně hraje. To ví i Jarda Roubík (jeden z nejproduktivnějších hráčů první ligy, tradiční tahoun Ústí nad Labem – pozn. red.), že s jednou lajnou se bojuje o předkolo. Bohužel. V předchozích sezonách jsme měli kliku, že jsme play-off uhráli. Teď se to nepovedlo.

Byl také to jeden z důvodů, proč budete pokračovat? Říká se, že končit se má na vrcholu, ne v utkáních o záchranu.
Nevím, jestli zrovna v Třebíči ještě nějaký vrchol zažiju. (usmívá se) Všichni víme, jaké ambice tady jsou. Spíš jsem chtěl, když po této sezoně skončil Rosťa Malena, abychom neodešli všichni najednou. To by týmu moc neprospělo. Chci ještě pomoct nějaké kluky vychovat. My, zkušení kluci, musíme odcházet nějak postupně, nemůžeme skončit všichni naráz.

V Třebíči bude od nové sezony nový hlavní trenér, Martin Sobotka, který je vaším bývalým spoluhráčem. Co od jeho příchodu očekáváte?

Martina znám jako hráče, skromného pracovitého kluka. Jako trenéra ho neznám. To teprve uvidím, co na trenérském postu dokáže. Nechám se překvapit.

Společně jste se ještě o jeho nové funkci nebavili?
Měli jsme jednu menší schůzku, kde byl ještě Roman Erat a nový asistent Barvíř. Tam jsme si nastínili, co a jak. Oba trenéři vyslovili zájem, abychom v týmu pokračovali. Bylo to ještě před podpisem smlouvy, takže i to trošku pomohlo. Ale je fakt, že už před schůzkou jsme byli s Romanem rozhodnutí, že asi budeme hrát dál.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal BirnerNajdete na iDNES.czmobilní verze