Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodnuto: Třebíč povede Sobotka. Konzultace proběhla i s Kometou

Ilustrační foto z duelu Třebíče (červená) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2016
Informace MF DNES se potvrdily, novým hlavním trenérem a zároveň sportovním manažerem prvoligových hokejistů Horácké Slavie Třebíč se stal dosavadní hlavní kouč druholigového Žďáru nad Sázavou Martin Sobotka.

Vedení prvoligových hokejistů Třebíče mělo v hledáčku pět až šest jmen. Ve výběru nového hlavního trenéra Horácké Slavie však hrála důležitou roli také partnerská Kometa Brno.

„Pro nás bylo důležité, abychom se na tom výběru s Kometou shodli,“ přiznává generální ředitel Horácké Slavie Karel Čapek. „Konzultovali jsme to i v rámci naší další spolupráce.“

Konečná volba padla na bývalého třebíčského útočníka, v poslední době trenéra druholigového Žďáru nad Sázavou, Martina Sobotku.

„Martina známe. Víme, že je to trenér, který se ve své kariéře chce posouvat dál. A s Kometou jsme se shodli, že je pro nás vhodným typem,“ vysvětluje Čapek.

„Když jsem se o tom dozvěděl, byl to pro mě z počátku šok,“ prozrazuje Sobotka. „Vůbec by mě nenapadlo, že taková nabídka přijde. A moc rád jsem ji přijal.“ Sobotka přitom byl se svým předchozím chlebodárcem hodně spjatý. Ve žďárském klubu plnil nejen funkci hlavního trenéra mužů, ale i šéftrenéra mládeže a sekretáře.

„Martina známe. A s Kometou jsme se shodli, že je pro nás vhodným typem.“

Karel Čapek, manažer HS Třebíč

„Je to pro nás obrovská ztráta a Martinův odchod nám přidělá spoustu starostí. Bude to bez něj těžké,“ přiznává generální manažer žďárského klubu Miloslav Šimon. „Ale jsme realisty a věděli jsme, že to jednou přijde. Martin je kvalitní trenér, který hokeji rozumí jako málokdo a dnes se o něm už v republice hodně ví. Takže mu to v žádném případě nemůžeme zazlívat. Naopak, musíme mu to přát,“ doplnil Šimon.

„Za svoji práci si zaslouží posunout se někam dál. Osobně si myslím, že jej jednou uvidíme i na lavičce extraligového týmu a třeba tam bude trénovat také některé své nedávné svěřence. Kdo ví...“ zavěštil na webu žďárského klubu Šimon Sobotkovu budoucnost.

„Ze Žďáru se mi bude odcházet opravdu těžko,“ připustil Sobotka. „Mám ho v srdci, vyrostl jsem tady a zažil zde spoustu krásných let. Byla tu skvělá atmosféra a dobrá parta, byl jsem zde spokojený. Jenže trenéřina je moje profese, nic jiného neumím a tohle je pro mě šance, kterou jsem se rozhodl využít,“ doplnil.

V Třebíči podepsal Sobotka ve čtvrtek dvouletou smlouvu s roční opcí. „Chtěli jsme, aby u týmu pracoval mladý trenér, který má ambice a chce mužstvo někam posunout,“ říká Čapek.

„Chceme upravit i náš herní projev a propojit ho s herním systémem Komety. Aby se, když k nám nějaký brněnský hráč přijde, nemusel učit něco nového,“ naznačil šéf třebíčského klubu.

Sobotka bude kromě pozice hlavního trenéra zaštiťovat také roli sportovního manažera. „Trend je takový, že se trenéři zároveň podílí na výběru hráčů, z hlediska herního systému. A my to posouváme tak, jak je to v mnoha klubech a jak je to nejlepší,“ věří Čapek.

O tom, kdo bude Sobotkovým asistentem, se rozhodne v pondělí. „Kdo se jím stane, rozhodne hlavní trenér. Ten si musí vybrat svého nejbližšího spolupracovníka. A my mu do toho nebudeme zasahovat,“ dodává Čapek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze