Pád do předkola? Ten si třinecký útočník Orsava nepřipouští

Jakub Orsava a střelec Daniel Rákos z Třince se radují z gólu. | foto: Doležal MichalČTK

23 2013
Z třineckých útoků byl v pátečním duelu s hokejisty Litvínova nejnebezpečnější ten čtvrtý – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Právě Jakub Orsava ještě ve 43. minutě oživil třinecké naděje, když snižoval na 1:4. "Ale stejně to bylo na nic, když jsme prohráli," povzdechl si Orsava.

"Nezačali jsme přitom špatně, měli jsme nějaké šance, dát je, odvíjelo by se utkání jinak. Ve druhé třetině jsme ale udělali hloupé chyby a pak už nebylo skoro o co hrát."

Takže rozhodla druhá třetina, v níž jste dostali tři góly?
No jasně, po ní byl stav 0:4, a to se těžko otáčí v takové fázi sezony. Navíc Litvínov bojuje o šestku, pořád jedou naplno a my jsme pak už asi neměli ani psychické síly.

Vy ale také ještě nemáte šestku úplně jistou...
Ano, nic není rozhodnuto. Dneska jsme si mysleli, že to uzavřeme. Máme ale ještě dva zápasy. Uvidíme.

Čekají vás nejlepší dva celky soutěže. V neděli v Praze Slavia a v úterý doma Plzeň.
Jasně. To budou těžké zápasy, ale to už je teď každý. Budeme se snažit vyhrát. Určitě nepředvedeme to, co dneska. Snad to dopadne dobře.

Co se s Třincem děje? Máte nejhorší sérii v sezoně.
Nevím. Vůbec se nám nedaří, neodrážejí se k nám puky. Asi málo bruslíme, málo dřeme.

Přitom jste po delší době v kompletní sestavě.
Těžce se to hodnotí, ale propad do předkola play-off by bylo velké zklamání. To nemůžeme vůbec připustit. Ty dva zápasy jdeme na krev. Vyhrajeme.