Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diváci uvidí útočný hokej, ne nějaké obranné šachy, slibuje Polanský

Jiří Polanský (vpravo) z Třince zastavuje brněnského Jana Hrušku, | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

18 2014
Útočník Jiří Polanský je od roku 1998 s výjimkou jedné sezony věrný Třinci. Přesto proti Pardubicím zažil jen jednu sérii v play-off, tu v roce 2010. V tom, že Třinečtí dosud ve vyřazovacích bojích přes Pardubice třikrát neprošli, nevidí problém. "Nic to neznamená," prohlásil. "Tu poslední sérii s Pardubicemi si stejně pamatuje jen hrstka hráčů. Náš nynější tým je úplně jiný, takže věřím, že to zvládneme.“

Sledoval jste předkolo play-off mezi Pardubicemi a Slavií? Řešili jste, s kým budete hrát?
Při tom nedělním utkání jsme si psali, jak to vypadá. Když slavisti dali na 4:3, tak se přiznám, že jsem už nevěřil, že to Pardubice otočí, už jsem si říkal, že jdeme na Vítkovice. Pak se to zlomilo.

Co je lepší?
 Spousta kluků si přála spíše Pardubice i to, aby hrály na pět zápasů, aby jim to ubralo nějaké síly.

Takže nebudou rozjetí, když teď pořád hráli?
Mají za sebou vítěznou sérii, to tým zvedne, takže my nesmíme spoléhat na jejich únavu. Jsou v zápasovém rytmu, ale Slavia dohrávala souboje, bojovala, a i to jim mohlo ubrat trochu energie.

Vy jste doma v minulých jedenácti zápasech neztratili ani bod. Je to pro vás psychická výhoda?
My jsme si o Vánocích, kdy jsme měli slabší chvíli, říkali, jak důležité je dostat se do první čtyřky, začínat doma. K tomu všichni víme, jak je důležité hrát třeba ten rozhodující, sedmý zápas na domácím ledě. Před našimi fanoušky máme úvodní zápasy ve svých rukách. Nemusíme jenom bránit a strachovat se, jestli si odvezeme zvenku, z Pardubic jedno vítězství a pak se uvidí.

S Pardubicemi jste v této sezoně doma vyhráli 3:0 a 4:2 a venku prohráli 1:2 v prodloužení a 5:7. Dá se čekat hodně vyrovnaná série?
To nedokážu říct, ale určitě diváci uvidí útočný hokej, a ne nějaké obranné šachy. Očekávám hodně soubojů do těla. Diváci uvidí i pěkné branky.

Takže to nebude opatrný hokej s obavami, aby někdo nechyboval?
Ze začátku určitě ne, my budeme chtít doma hrát atraktivně pro diváky, budeme chtít útočit. Od prvního týdne letní přípravy jsme se chystali na play-off. Pak jsme trénovali na ledě, odehráli padesát dva zápasů základní části. To vše byla jen příprava. Až teď v play-off jde o úspěch.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze