Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jako v zámoří: druhá šance pro zmařené hokejové talenty

hokej, ilustrační foto | foto: AP

27 2017
Hokej už hráli, ale neprosadili se. Přitom by z nich při větším úsilí a dobré práci trenérů mohli vyrůst šikovní a platní hráči. Přesně takoví teď dostávají v Praze druhou šanci.

Situace v mládežnických výběrech po Česku se nemění - většinu klubů stále trápí nedostatek hráčů. Proto se některé z nich snaží vše vyřešit takzvanými tryout kempy, které mají velkou tradici především v zámoří.

Jde vlastně o recyklaci zmařených talentů. Tu před dvěma lety vyzkoušeli v pražských Letňanech a akce měla poměrně velký úspěch.

„Je to situace, ze které může těžit jak klub, tak hokejista, který by si rád zahrál v nejvyšší dorostenecké soutěži,“ říká Tomáš Blažek, bývalý pardubický útočník a dnes sportovní manažer a trenér Letců.

Zajímavá myšlenka nabízí šanci každému bez ohledu na dosavadní klubovou příslušnost, zájemci neplatí vstupní poplatky a čeká je jediné: předvést se před zraky většiny klubových trenérů, kteří pak po několika dnech vyberou ty nejlepší.

Že je o podobné akce zájem, o tom svědčí fakt, že se před dvěma lety v Letňanech sešly tři desítky hokejistů ze všech koutů republiky, z nichž na zkoušce uspěli tři.

„Rádi bychom objevili posily, které s námi zahájí letní přípravu na další sezonu. Nejde jen o to, jak fyzicky na tom hráči budou, ale hlavně jak budou zapadat do naší koncepce,“ popisuje Blažek.

Autor:


Témata: Tomáš Blažek

Najdete na iDNES.czmobilní verze