Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oddlužení Ústí finišuje. První liga bude na 99 procent, zní z klubu

Ústí nad Labem - logo hokejového klubu | foto: Ústečtí Lvi

21 2014
Hokejový David zřejmě přemůže dluhového Goliáše. Což je dobrá zpráva pro fanoušky ústeckého Slovanu. „Věřím už na 99 procent, že nám 1. liga vyjde,“ oznámil jednatel nového klubu Vladimír Evan.

Slovan musí zaplatit dluhy krachujících Ústeckých Lvů, aby místo nich naskočil do 1. ligy. Svaz mu dal termín do konce srpna. Celkové závazky byly 9 milionů, ale Slovan je dokázal výrazně snížit.

„Dolaďujeme s věřiteli smlouvy o postoupení pohledávek. Každý den se s někým domlouváme, subjektů je asi 53. Někteří hráči působí na Slovensku, v Německu, není snadné to sladit,“ má honičku Evan. Většina hráčů se části dluhu vzdala.

„Zbývají dva tři otazníky, s těmi hráči se ještě sejdeme, ta částka je obrovská. Snad přistoupí na to, co ostatní. Třeba Zdeněk Orct by mohl být příkladem, odpustil nám 40 procent,“ děkuje gólmanovi.

Ústečtí Lvi dluhy řešili splátkovými kalendáři. „Jenže je nedodržovali. Kdyby ano, platili jsme dneska jen jejich dluhy z loňské sezony, ale bohužel jsou tam i závazky z roku 2010,“ štve Evana.

I tak se mise blíží k úspěchu, na nedělním Dni se Slovanem může vládnout dobrá nálada. Akce pro fandy se zúčastní i zlatý olympionik Milan Hejduk. Dnes v 18 hodin Ústí hraje v Litoměřicích, ale už bez útočníků Bačáka a Faigla; po zúžení kádru byli „převeleni“ do Děčína.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze