Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokej v Ústí přežil, vstoupí do 1. ligy. Ještě doplatí 21 dluhů

Hokejová aréna v Ústí nad Labem | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

4 2014
Srdce ústeckého hokeje bije dál. Nový klub se starým názvem Slovan, který se snažil resuscitovat účast v 1. lize po krachujících Lvech, ve čtvrtek oznámil: Soutěž zahájíme! „Ale úleva přijde teprve ve chvíli, až v pondělí padne úvodní buly,“ řekl sportovní ředitel Jan Čaloun.

Obchodní jednatel Jiří Zdvořáček se dívá radši ještě dál: „Pro mě bude úleva, až všichni budou mít dlužné částky na účtech.“ Slovan musel uhradit hokejové dluhy Lvů, aby udržel prvoligovou licenci. Na seznamu bylo 55 hráčů a subjektů, jimž „visel“ 6,1 milionu korun. Se všemi se dohodl a podepsal smlouvu, uhradil dosud 34 z nich.

„Podle regulí mají být peníze k 31. srpnu zaplacené. Nám ještě chybí 21 hráčů a subjektů, ale to je jen technikálie. Náš sponzor, který dluhy uhradí, je totiž v zahraničí. Po jeho návratu v týdnu po 8. září doplatíme zbytek,“ uvedl Zdvořáček. Závazky si bere na bedra podnikatel Milan Hagan, v klubu figuruje přes firmu Granette & Starorežná Distilleries. Ta drží poloviční podíl.

Svaz podle Zdvořáčka o menším zdržení ví. „Nikdo nám neřekl, že nemáme nastoupit. Ani to nebylo o tom, že by nám měli dát povolení. Maximálně by nám mohli start zakázat,“ ozřejmil.

Pavel Setikovský ze svazu podotýká: „Rozhodovat bude v pondělí-výkonný výbor.“ Zdvořáček ale předpokládá kladné stanovisko: „Všechno zdokumentujeme a předáme.“

Prodlení vysvětluje časovou náročností oddlužení. S hokejisty totiž rokoval o ponížení částky na 50-60 procent. „O tomhle se nedá jednat přes telefon. Sednete tedy do auta, jedete několik hodin do Českých Budějovic, přednesete hráči návrh a on ho odmítne. Vrátíte se domů a máte den pryč,“ vykresloval na včerejší tiskové konferenci. „Neverending story přes celé léto. Jako manažery nás to dost vysálo a¬zaměstnávalo...“

Chod klubu je díky tomu bezproblémový. „Měli jsme tři výplaty a všechny včas,“ pochlubil se Zdvořáček. „Půlku platů hradí sponzorsky Granette, my řešíme každý měsíc druhou polovinu, což už není složité. Já v akciovce Ústečtí Lvi sháněl částku daleko vyšší a celou, což bylo neřešitelné. Vynasnažím se, aby den prodlení byl na nule, to hráčům opravdu slibuju!“

Nový kapitán Jan Kloz, který hráčskou volbu vyhrál o jeden hlas před Jaroslavem Roubíkem, slova o uzdravené ekonomice odkýval: „Peníze nejsou problém. Už se o nich v kabině na¬rozdíl od minulosti nebavíme. Všechno funguje, jak má.“

Slovan na střídavý start zapsal do extraligové Mladé Boleslavi svého brankáře Petráska, na opačnou výpomoc můžou zamířit gólman Valent a obránce Kurka.

1. liga vypukne v pondělí, Ústí v úvodním utkání hostí od šesti večer Havlíčkův Brod. Klub vyzývá fanoušky, ať usednou do hlediště o čtvrthodinu dřív, chce je překvapit dobročinnou akcí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze