Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vedle Jágra se na tréninku cítíte trapně, říká ústecký hokejista Kloz

Jan Kloz | foto: Petr Bílek, MF DNES

8 2015
Jeho cesta na zkušenou se nečekaně smrskla na pouhých pár dnů, přece však přinesla ústeckému exkapitánovi Janu Klozovi životní hokejový zážitek. Tréninky s Jaromírem Jágrem, legendární osmašedesátkou.

„S fyzičkou, jakou má, může klidně hrát i přes padesátku,“ smeká útočník Kloz, jemuž testy v Jágrově Kladně nevyšly. A už je zpátky v prvoligovém Slovanu Ústí.

Proč jste znovu doma?
Měl jsem nabídky i z venku, nakonec jsem se rozhodl pro Kladno. Myslel jsem si, že tam zůstanu, ale z nějakých důvodů se to nepovedlo. Čekal jsem, že se během zkoušky chytím, ale nevyšlo to, v důvodech bych se nerad pitval. Pak už jsem chtěl zpátky do Ústí. Rychle jsme se domluvili a já jsem spokojený.

Přitom jste toužil po změně.
Sice nebyla tak dlouhá, jen 14 dní na Kladně, ale viděl jsem nějaké věci, co mi můžou pomoct. Odehrál jsem jeden zápas s Plzní, trénovali s námi Jarda Jágr s Plekancem, snad jsem od nich něco okoukal. Viděl jsem, jak se hokej dělá jinde. Nelituju, že jsem si to zkusil.

Byl jste z Jágra paf?
Já nejsem zrovna typ, že by se z takových hvězd zbláznil. Ale je to velký rozdíl. Člověk si připadá trošku trapně, když vidí jeho, co dělá s pukem, jak na tréninku dře. Když pak máte puk vy, cítíte se zvláštně. Jágr s námi chodil trénovat každý den, ale nebavili jsme se spolu. On spíš hráče pozoruje.

Co vás na něm zaujalo?
Že má vynikající střelu, to ví každý. Nejvíc mě překvapilo, jak je strašně rychlý. A jak neskutečnou fyzičku i po čtyřicítce má. S tou vážně může hrát i po padesátce.

Jaké nabídky z ciziny jste měl? Proslýchalo se, že z Anglie.
Byla, ale tu jsem nezvažoval ani náhodou. Další zájemce bych nerozebíral. Chtěl jsem změnu, nevyšlo to. Snad se na mě lidi nebudou zlobit. Aby si někdo nemyslel, že jsem v Ústí za trest, to vůbec. Jedu normálně dál, chci minulý rok ještě vylepšit.

Což nebude snadné, když jste ve čtvrtfinále mučili Chomutov.
Myslím, že loňský ročník nebudeme chtít jen napodobit, ale snad i překonat. Může se to povést, kádr je o dost silnější. Tým na to určitě má, co jsem za pár dní stihl vidět.

I vy jste loni měl životní sezonu co do počtu kanadských bodů, s play-off jste jich nasbíral 37.
Nejlepší byl asi ročník, kdy jsem hrál s Robinem Hanzlem a byli jsme v baráži s Mladou Boleslaví. Ale ten poslední byl na stejné úrovni, navíc na konci s Chomutovem emotivní. A hlavně začali chodit lidi.

Jágr trénoval i s dětmi na Kladně:


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze