Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vejlupek už není šéf ústeckých hokejistů. A Evan pohrozil rezignací

Zklamaní ústečtí hokejisté - vpravo je David Tůma. | foto: Karel Pešek, MAFRA

29 2014
Hokejové Ústecké Lvy bude z dluhové pasti vyvádět nový "dobrodruh", šéf představenstva Josef Vejlupek odstoupil. Nejen to: ultimátum dal vedení klubu krizový manažer Vladimír Evan.

"Když mi akciová společnost do poloviny dubna nepředloží vyřešení závazků a výhled na novou sezonu, zvážím rezignaci," oznámil v pátek Evan, který jako trenér Ústecké Lvy dotáhl do extraligy. Slavné časy jsou minulostí, teď panuje pochmurná současnost.

Evan je ve funkci od prosince, kontrakt mu platí do konce dubna. "Slova o rezignaci říkám s plnou zodpovědností. Když jsem nastoupil, deklaroval jsem, že potřebuju rozklíčovat, jak to tady vypadalo," podotýká.

"Dostal jsem od akciovky záruky o zajištění sezony. Akcionáři se několikrát sešli a dohodli, co dál. První pilíř, tedy dohrání sezony, jsme zvládli. Druhým je oddlužení klubu během dubna. A na tom budu trvat. Nebude-li tenhle pilíř splněn, nemá smysl v mé práci pokračovat," tvrdí Evan.

Nejpalčivějším problémem je insolvenční řízení, které klub musí co nejrychleji zastavit. Firma All Sports si nárokuje 1,98 milionu korun, Sporttime eviduje pohledávky 485 tisíc korun, obě za sportovní zboží.

"Vyřešením byl pověřen druhý největší akcionář, s oběma společnostmi jednal už dvakrát. A je přesvědčený, že se s nimi dohodne," slyšel pozitivní zprávy Evan. "To se mi líbí, že akcionáři problémy chtějí řešit a neschovávají se."

Což oceňuje i odstupující šéf Vejlupek: "Někteří z majitelů si uvědomují, že už je potřeba nejen slibovat, ale udělat i konkrétní kroky. Odkup pohledávky, kvůli které běží insolvenční řízení, by se měl v nejbližší době povést."

Vejlupek opustil pozici předsedy představenstva z osobních důvodů, nahradil ho v ní Jiří Zdvořáček, syn někdejšího předsedy klubu. Marka Rozkoše v křesle místopředsedy vystřídal Zdeněk Kindl. Oba odstupující členové ale dál zůstávají v představenstvu.

"Už je mi 66 let a práce v klubu je v současné době velice náročná. Přivedli jsme do představenstva mladší lidi," osvětlil Vejlupek, proč šéfovskou taktovku předal. "Pozice předsedy vyžaduje neustálé rokování s akcionáři, kteří mají své aktivity, a tak je sjednávání schůzek komplikované. Věřím, že se povede kolegům ukočírovat je."

Lvi zdědili z předchozí éry dluhy, nabalily se nové. "Když jsem do toho před rokem šel, akcionáři přislíbili kroky k oddlužení až do výše 90 procent. Někteří zatím své sliby nesplnili," konstatuje Vejlupek. "Ale zaplaťpánbůh jsme ve slabé sezoně 1. ligu uchovali i sportovně. Od hokeje neutíkám, budu pracovat jako řadový člen představenstva."

To se může změnit ještě po valné hromadě, bude za měsíc. Mužstvo až do 28. dubna dostalo dovolenou, kdy má vypuknout letní příprava. "Hráčům jsem v kabině slíbil, že se do půlky dubna s každým sejdu osobně a budeme řešit každého budoucnost i závazky vůči němu. V tomhle nemíním uhnout. Budeme mluvit i o trenérech," řekl Evan. "Plno klukům končí smlouva, spousta se jich ptala, co dál, chtějí pokračovat."

Autor:


Témata: Ústecký kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze