Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loňskou sezonu může Ústí ještě vylepšit, věří útočník Kuchler

Jiří Kuchler | foto: MAFRA

5 2015
Je to už devět let, co se hokejový útočník Jiří Kuchler s Ústím pokoušel přes baráž prodrat do hokejové extraligy. Ambice týmu od té doby výrazně spadly, ale o co hrát bude. Navrátilec věří, že Slovanu pomůže k postupu do prvoligového play-off.

„Co jsem viděl loňskou sezonu, tak si nemyslím, že by mělo mít Ústí nízké ambice. Určitě chceme do play-off a tam je možné všechno,“ říká 38letý zkušený hráč.

Poslední Kuchlerova sezona byla poněkud komplikovaná. Po sestupu Kladna z extraligy opustil Rytíře a zkoušel štěstí i v zahraničí. „Nejdřív jsem trénoval dlouho sám, ale už jsem potřeboval někde hrát, tak jsem šel na 2 měsíce do Havlíčkova Brodu a pak do Německa. Tam jsem dohrál sezonu v třetí nejvyšší soutěži, ve Weidenu. Přirovnal bych to k naší první lize, návštěvností i zabezpečením. Jsou tam výborné týmy, ale také horší, kulantně řečeno,“ líčí.

Cizinu Kuchler zvažoval i letos. „Ale nechtělo se mi čekat. Nabídka Ústí přišla, byla dobrá, tak jsem ji využil. Znám kluky i vedení, zázemí je tu dobré, fanoušci taky. A že šlo Ústí finančně dolů? Já nemám obrovské požadavky, jsem rád, že jsem tady.“ On a útočník Jaroslav Roubík, hlavně oni by měli být pilíři týmu. „Budu se snažit dělat jako vždy všechno naplno. Jestli bude chtít někdo poradit, proč ne. Co jsem vypozoroval, začínám v lajně s Jardou Roubíkem, tak se budu snažit mu to nekazit a dobře bránit,“ říká defenzivně laděné křídlo.

S ústeckou hvězdou Roubíkem se Kuchler už v jednom týmu potkal, ale ve Slovanu to nebylo. „Hrál jsem s ním v Berouně snad ve dvaceti letech,“ vzpomíná.

Letos se spolu pokusí dotáhnout Ústí do play-off. „O Ústí se loni říkalo, že bude hrát o záchranu, a pak bylo fantastické. Tak proč to nezopakovat a třeba ještě vylepšit,“ nadhodil Kuchler.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze