Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústečtí Lvi zrušili přípravu, ale občanské sdružení 1. ligu přihlásí

Momentka z hokejového derby Ústí - Most. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2014
Start letní přípravy: zrušeno! Hokejisté Ústeckých Lvů musí na 1. ligu trénovat sami. Zatím do mimořádné valné hromady klubu, která bude 5. června. Agónie bývalého extraligisty nekončí. Stihne se zadlužený klub, který drtí závazky ve výši zhruba 30 milionů korun, zázračně ozdravit?

Šéf představenstva Jiří Zdvořáček v pondělí předstoupil před hráče, ale moc je nepotěšil. "Začátek společné přípravy jsem za akciovou společnost zrušil. A hráče, kteří mají platnou smlouvu, jsem požádal o měsíc individuální přípravy," referoval Zdvořáček.

Akciovka Slovan Ústečtí Lvi se stará o A-mužstvo, občanské sdružení Slovan Ústí o mládež, ale zároveň je vlastníkem licence na 1. ligu.

Na hráče, jimž smlouva vypršela, Zdvořáček opci neuplatňoval. "Neznamená to, že jsme se na ně vykašlali, naopak nám to přišlo férové. Kdybychom si je zavázali na rok a pak by uzdravení společnosti nevyšlo, ještě víc bychom jim zavařili. Musel by to řešit insolvenční správce," podotkl Zdvořáček.

Z třicetimilionového dluhu umazali Lvi zlomek. A to třicet tisíc Spartě za práva na útočníka Tůmu. Pražský klub se o peníze přihlásil v insolvenčním řízení, v němž po Slovanu požadují čtyři věřitelé ještě 6,6 milionu korun. Z toho tři miliony nárokuje Patrik Oulický. Kontroverzní ústecký podnikatel, kdysi označovaný za "kmotra" ODS, je Lvům půjčil loni v lednu.

Do valné hromady akciovka nebude mít manažera ani trenéry. O ­dluzích zapsaných v insolvenci jedná s věřiteli. Pokud by klub krachnul, nemá co nabídnout. "Majetek je minimální. Hráči nejsou vlastnictvím klubu. Máme pár počítačů, dvě auta, hokejovou výstroj. Žádné domy, baráky," přiznal Zdvořáček.

Hráčům podle jeho slov klub dluží dvě výplaty. Jeden z nich však MF DNES pod podmínkou anonymity řekl, že mu nepřišly peníze dokonce za pět měsíců.

Konat začal Vladimír Evan, manažer občanského sdružení. Zdvořáček se o jeho krocích dozvěděl ráno. "Začíná stavět nové mužstvo na sezonu. Jako majitel licence nehodlá čekat, jak si svou situaci vyřeší akciovka. My licenci nemáme a do valné hromady o ní ani jednat nebudeme," sdělil šéf představenstva.

Evan řekl, že na 1. ligu přihlášku podá. "Stojí 40 tisíc korun." Nikdo prý licenci od Ústí odkoupit nechce. "Jednáme s hráči. Trenéři Skrbek s Marešem jsou připraveni, i když jsme ještě nemluvili o podmínkách." Ale pokud by občanské sdružení 1. ligu chtělo hrát samo, muselo by po akciovce převzít sportovní dluhy. Tedy hlavně vůči hráčům.

Poslední valná hromada nebyla usnášeníschopná, sešlo se 58 procent akcionářů z potřebných 75 procent. Největší z nich Milan Hagan uvízl v dopravní zácpě na D1 a nestihl ji. Mimořádná valná hromada už rozhodnout ze zákona musí bez ohledu na to, kolik akcionářů dorazí. "Zatím žádné řešení, které by nás posunulo vpřed, na stole není," přiznal Zdvořáček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze