Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šindel neskončil. Pomáhá Ústeckým Lvům, než se dořeší insolvence

Jaromír Šindel | foto:  Radek Cihla, MAFRA

9 2014
Jaromír Šindel dál pracuje pro Ústecké Lvy jako sportovní manažer, přitom na sklonku sezony dohodou smlouvu ukončil. "Teď už řídíme insolvenci, ne hokej," řekl.

Místo akciových Lvů, zatížených dluhy ve výši 31 milionů, už připravuje novou sezonu občanské sdružení Slovan Ústí; to drží licenci na první ligu. Ale dva vlastníci Lvů, Robert Šatník a Zdeněk Kindl, se ještě s krachem nesmířili. Přiznávají, že akciovka už asi těžko bude hrát hokej, ale chtějí udělat všechno pro vygumování dluhů.

"Ostatní akcionáři zájem nemají, ale já nechci mít dluhy na svědomí, chci odejít se vztyčenou hlavou. A ne aby se tady hrál hokej, jako by se nic nestalo," řekl Šatník.

Šindel pomáhá s hráči, kteří mají smlouvu. "Nabídky jsou z Mostu, z Litvínova, z občanského sdružení," přiznal Šatník; hokejisté Ústí mají v kontraktech zástavu ve prospěch jeho firmy LH Profi za to, že do klubu nasypal záchranářské peníze.

Šatník a Kindl chtějí obeslat velké akcionáře s opakovaným dotazem, zda se nechtějí podílet na zaplacení dluhů ve výši svého podílu. Jde o 17 milionů korun, zbytek závazků je vůči akcionářům.

"Smrtící rána pro Ústecké Lvy byla, že nepodali společnou přihlášku do první ligy se sdružením jako každý rok. Je na tom něco divného, musíme rozkódovat co. Staré představenstvo se postavilo proti přání akcionářů, zvážíme právní kroky. Ale v první řadě chceme jednat," oznámil Šatník. Podle něj největší vlastník Lvů, podnikatel Milan Hagan chce podporovat občanské sdružení.

Šindel zpochybňuje dohodu o ukončení své smlouvy, proto pracuje v klubu dál. "Pánové Šatník a Kindl mě požádali, jestli bych nepomohl s technickými věcmi kolem hráčských práv, smluv. K hokejové odbornosti mám nejblíž," řekl Šindel.

Má několik nabídek na další práci, přiznal, že i od Mostu. "V okamžiku, kdy bude osud Lvů jasný a zřejmý, to už tady ani nebude smlouva, ale charita. Bude stačit jeden papír a můžu být jinde. Teď však smlouva platí, já chci pomoct a musí se napravit lži, které tady byly."

Ústečtí Lvi musí do středy dodat soudu podklady k insolvenčnímu řízení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze