Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Největší majitel ústeckých Lvů jde do Slovanu Ústí, říká Šatník

Zasmušilé tváře ústeckých hokejistů jakoby symbolizovaly situaci v klubu. | foto: Karel Pešek, MAFRA

10 2014
Tvrdí, že jsou v jednom "baráku" a chtějí najít společnou řeč, ale spíš už mezi nimi vyrostla nepřekonatelná bariéra, která není vůbec němá. Akciovka Ústečtí Lvi má 31 milionů korun dluh, některé hráče pod smlouvou a insolvenci na krku. Občanské sdružení Slovan Ústí má licenci na 1. hokejovou ligu, hráče, jimž u Lvů kontrakt vypršel, trenéry a přísliby od sponzorů.

"Z jednání valné hromady vyšlo, že akcionáři Lvů mimo dvou nemají zájem na záchranu společnosti. Reálný dluh je 17 milionů, zbytek je vůči akcionářům a my navrhli, ať je uhradí všichni podle svého podílu. Nebylo to přijato," řekl Robert Šatník, skrz firmu LH Profi desetiprocentní vlastník.

Druhým, kdo ještě chce Lvy spasit, je akcionář Zdeněk Kindl. Ještě obešlou dopisem velké majitele s dotazem, zda mají zájem na záchraně akciovky. Spíš se však zdá, že společnost skončí v likvidaci.

"Já ale nechci mít na svědomí třicetimilionové dluhy a hrát hokej, jako by se nic nestalo. Stalo se. Musí se zaplatit závazky. A nejlépe pokračovat v hokeji." Ovšem sám Šatník téhle variantě moc nevěří. I proto, že by Lvům prý Slovan propůjčil licenci na 1. ligu až v září. "Což je pozdě. Měsíc po termínu registrací," tvrdí. Podle něj se nenajdou sponzoři, kteří by do Lvů teď sypali peníze, aniž by věděli, zda budou hokej hrát. Jenže pochybuje také, že peníze sežene sdružení.

"Nevidím tam moc velkou jistotu, zvlášť když má spolek stát na největším akcionáři Lvů," naznačil Šatník, že společnost Svarog a její majitel Milan Hagan se přesune od Lvů do Slovanu. Šatník nasazuje na minulé představenstvo; ve čtvrtek byl odvolán i jeho šéf Jiří Zdvořáček a zřejmě se stane generálním manažerem Slovanu.

"Smrtící rána pro Lvy byla, že minulé představenstvo nepodalo přihlášku do 1. ligy spolu se sdružením jako každý rok. Činilo naopak kroky k tomu, aby společnost nemohla fungovat, což odporuje zakládací smlouvě. Staré představenstvo se postavilo proti žádosti držitelů 53 % akcií o podání přihlášky. Zvážíme právní kroky. V první řadě chceme jednat. A musíme rozkódovat, co za tím je. Jestli předseda přechází v uvozovkách ke konkurenci, když jeho společnost ještě dýchá, je na tom něco divného. Jestli největší akcionář nemá zájem o záchranu klubu a přechází ke konkurenci, je na tom taky něco divného," uvedl Šatník. "Musíme najít společný způsob myšlení. I když nevylučuju, že ho nenajdeme."

Zdvořáček se ohradil proti tomu, když Šatník chtěl prodávat hráče z klubu v insolvenčním řízení. Připadal by si prý jako tunelář. Šatník ale namítá: "V tom se neshodneme. Ve společnosti není žádné omezení od soudu. Jednáme, kam by mohli jít. Do Mostu, do Litvínova, do občanského sdružení."  

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze