Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mám se postarat o hráče, říká Šindel o návratu do Ústí

Jaromír Šindel

10 2014
Jako trenéra ho v listopadu strhla fanouškovská bouře, k poslednímu lednu skončil i coby sportovní manažer. Teď je Jaromír Šindel, mistr světa z roku 1985, zpátky v hokejových Ústeckých Lvech. Ukončenou smlouvu považuje za stále platnou.

"Nové představenstvo mě požádalo o pomoc s technickými věcmi, s hráčskými právy a smlouvami. Mám k hokejovým odbornostem nejblíž. Má úloha je vyhodnotit situaci a postarat se o hráče, kteří jsou ve vlastnictví klubu," řekl.

Zadlužená akciovka Ústečtí Lvi je bez 1. ligy, na tu se chystá občanské sdružení Slovan Ústí. "My tady řídíme insolvenci, ne hokej."

Jak to, že vám smlouva platí dál? Je v tom fakt, že jste odmítl převést na akcie dluh 450 tisíc?
Kapitalizace měla v lednu pomoct snížit ztráty. Vývoj je ale někde jinde. Byla to podmínka k ukončení mé činnosti, (minulé) představenstvo ji nesplnilo, a tak jsem od dohody odstoupil. Těch peněz, co mi dluží, je tolik... Každý tomu může pomoct. Když požádáme hráče, aby nám poslali 2-3 procenta z toho, co si tady vydělali, tak by to byl taky slušný balík.

Kritici vám vyčítají, že můžete za úpadek klubu. Co vy na to?
Každý by si měl zamést před vlastním prahem, pak může obviňovat. Lži se musí napravit, ale mám teď důležitější věci na práci.

Do kdy zůstanete?
Dokud nevyhasne naděje, že najdeme řeč se sdružením, které má licenci na 1. ligu. Já tu byl čtyři sezony a čtyři sezony jsem společnou přihlášku podával poslední den. Letos to tak chtělo udělat 53 procent akcionářů, Viachem, LH Profi a pan Zykmund, představenstvo to však neučinilo. Dokud je šance, bylo by špatné o 1. ligu nebojovat. I když se nehrál hokej v normálních podmínkách. Ale byly i horší situace, v nichž společnost byla. Přesto přežila.

Kdy například?
Minulá sezona byla pro hráče pekelná. Četl jsem, že teď je o ně postaráno, přesto se jim dluží. Nedává mi to smysl. Stejně jako když jsem před sezonou četl, že 90 procent dluhů společnosti je zaplaceno. A začátkem září za mnou hokejisté přišli, že nebudou hrát, že nemají 7 měsíců výplatu. Klobouk dolů před spolumajitelem panem Šatníkem a Pepou Vejlupkem (bývalý šéf představenstva), kteří vytáhli své peníze a hráčům zaplatili. Bez nich by loňská sezona ani nezačala.

Máte v kádru Roubíka či Alinče. Už jsou ně nabídky?
Kluby okolo vědí, jaká je situace, snaží se jednat s hráči přes agenty i přímo. O pár hráčů je zájem v extralize. Myslím ale, že větší část by měla v Ústí pokračovat. Jsou domácí. A mají slíbeno, že sezona bude finančně zajištěná. Ale ti, kdo mají smlouvu se Lvy, mají práva zastavená ve prospěch firmy pana Šatníka LH Profi. Za ta práva totiž zaplatila obrovské peníze, což byla významná finanční pomoc pro klub. Nebýt tohoto zásahu, už dva roky se tu hokej nehraje. Takže někteří hráči v kontraktu mají, že jakýkoli posun ve smlouvě se musí udělat se souhlasem LH Profi.

Budete manažerem Mostu? A vezete si s sebou i nějaké hráče?
Mám svůj úkol v Ústí. Mimochodem akciovka zaniká, až když se do svazových soutěží nepřihlásí podruhé za sebou. Zájem o mé služby je z několika klubů. Včetně Mostu. Když bude osud Lvů zpečetěn, to už nebude ani smlouva, ale charita. Otázka jednoho papíru, dohody. Teď chceme hokej v Ústí zachránit v regulích slušnosti. Kdo z hráčů chce zůstat, ať zůstane, kdo chce pryč, ať odejde.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze