Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokej v Prostějově je zřejmě zachráněn

12 2004
Prostějov - Prostějovští zastupitelé odsouhlasili převod hokejové licence z HC na nově vzniklé občanské sdružení a tím zachránili seniorský hokej. "Radnice uvítala aktivitu nového sdružení, které chce provozovat druholigový klub. Předpokládám, že seniorský hokej je i díky dnešnímu rozhodnutí zastupitelstva zachráněn," řekl ČTK místostarosta Miroslav Pišťák.

Prostějovský tým letos zažil špatnou sezonu, kterou završil pádem do druhé ligy. HC Prostějov před časem nabídl městu, aby do klubu majetkově vstoupilo, jednání však ztroskotala.

Radnice pak rozhodla, že městská pokladna nebude kvůli údajně neprůhledné
situaci v klubu na hokej přispívat s výjimkou mládežníků.

Hokejové vedení nato oznámilo, že nemá na zajištění seniorské sezony dostatek peněz.

"Radnice uvítala aktivitu nového občanského sdružení, které chce provozovat druholigový klub. Předpokládám, že seniorský hokej je i díky dnešnímu rozhodnutí zastupitelstva zachráněn," řekl ČTK místostarosta Miroslav Pišťák.

Připomněl, že zastupitelé už před časem schválili HK dotaci 850.000 korun na zakoupení výstroje a dalšího vybavení pro seniorský tým. "O další finanční podpoře bude vedení města jednat," dodal Pišťák.

Jednání o majetkovém vstupu města do HC Prostějov zkrachovala kvůli neshodám vedení radnice a prezidenta klubu Roberta Koláře, který je prostějovským opozičním zastupitelem.

Vedení radnice tvrdilo, že Kolář neposkytl zastupitelstvu dostatek informací o HC. Zastupitel označil postoj města za politický boj.

Prostějovská radnice odsouhlasila koupi hokejové licence od likvidátorů z BHS před šesti lety a zaplatila za ni údajně 2,5 milionu korun. Držitelem licence byl HC Prostějov, město k ní mělo zástavní právo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze