Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vedení hokejového Ústí řeší, koho získat k modle Roubíkovi

David Tůma (vlevo) odešel do Kladna, Jaroslav Roubík by měl být i v příští sezoně ústeckým tahounem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

3 2016
Koho k fenoménovi Roubíkovi? Prvoligoví hokejisté ústeckého Slovanu musí zapátrat, kým zalátá díru po odchodu kanonýra Davida Tůmy do Kladna.

„Máme v hledáčku nějaká jména, abychom Tůmu nahradili, oslovujeme je,“ doznal sportovní šéf klubu Jan Čaloun, zlatý olympionik.

Nestárnoucí, 38letý Jaroslav Roubík je ústecká modla, v uplynulé sezoně nasbíral včetně play-off famózních 100 bodů. S Klozem a Tůmou vytvořili letku, z níž šel strach.

Před rokem vedle Roubíka zazářil Tomáš Rod, který pak taky odešel, nyní Tůma - 35 gólů je jeho osobním rekordem. „Měl vynikající sezonu a jako kmenový hráč Sparty odešel do Kladna, kde dostal jednou tolik co u nás. Tomu v žádném případě nemůžeme konkurovat,“ nezapírá Čaloun. Ústecký rozpočet je dietní, znovu jen třináctimilionový.

Po výtečné sezoně s Roubíkem se ale Rodovi nedařilo, v Prostějově a v Mostě jeho produktivní období nepokračovalo. Co Tůma v Kladně? „Jarda mu letos hodně pomohl, je tvořivý hráč, umí dát finální nahrávku. Ale Tůma je ve zralém hokejovém věku a může i v Kladně hodně ukázat. Třeba se jednou vrátí, teď mu přejeme hodně štěstí,“ vzkázal Čaloun. „Stávající kádr jsme se snažili udržet, ale kvůli financím se to ne úplně daří. Priorita byla Roubík a gólmani Soukup s Volkem, což se nám povedlo. Chceme, ať zůstane taky Kloz, teď budeme hledat vhodné křídlo k Jardovi, gólové jako Tůma. To je naše strategie.“

Senzační semifinalista 1. ligy v pondělí zahájil přípravu, o rok prodloužili smlouvy trenéři Miroslav Mach a Tomáš Mareš. Chyběli obránci Smetana, který zamířil do Litoměřic, a Holomek, jenž se zapojí do přípravy extraligového Zlína. „Z Kladna se vrátí útočník Dalecký, další forvard Tenkrát se vrací do Kladna. Jako první posilu jsme podepsali Dana Vrdlovce ze Slavie,“ sdělil Čaloun. 27letý Vrdlovec naposledy působil v Šumperku, ve 48 zápasech získal 38 bodů.

Čalounova vize je mít co nejdříve 12 hráčů pod kontraktem. „Abychom to přes léto zvládli. Každému říkám, jakým máme strop, že víc dát nemůžeme. Do žádného harakiri nepůjdeme. Ale myslím, že se nám podaří zase poskládat dvě kvalitní lajny,“ nepochybuje. Budou potřeba, protože i Čaloun tuší, že očekávání fanoušků budou velká. „Veřejnost vnímala, že jsme vyřadili Kladno a skončili čtvrtí, budou to chtít zopakovat. Ale 1. liga sílí, nebude to lehké. Cílem asi bude zase proskočit do předkola play-off a sladit ekonomickou a sportovní část.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze