Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Frolík: Nominace mě potěšila, snad na Světovém poháru nezklameme

4 2016
Hokejista Michael Frolík byl jedním z borců, kteří se dostali do úvodní nominace na Světový pohár. Útočník Calgary měl pochopitelně radost. "Když člověk vidí svoje jméno v seznamu, tak vás to vždycky potěší. Doufejme, že na turnaji uhrajeme nějaký výsledek," řekl ve videorozhovoru pro iDNES.cz.

Jak moc se těšíte?
Na tak velkém turnaji jsem ještě nebyl. Bude to zvláštní, když se bude hrát už na začátku sezony. Všichni budou mít hodně sil, určitě očekávám výborný turnaj. Organizace bude také skvělá, takže jsme všichni natěšení.

Reprezentační Kouč Jandač říkal, že jste variabilní. Jste připravený na jakoukoli roli v týmu?
Jo, asi je pravda, že můžu být v sestavě využitý na více pozicích. Doufám, že to potvrdím.

Co říkáte na zbytek sestavy a na ostatní týmy?
Myslím, že v našem týmu není žádné velké překvapení, takhle se to dalo čekat. Ještě to doplní pár kluků, tak uvidíme, koho vyberou. Věřím, že budeme mít dobrý tým a že v Torontu nezklameme. Ani u ostatních týmů není žádné velké překvapení, to mi říkali i kluci z Kanady.

Jak reagovali hráči v Calgary na vaší nominaci?
Gratulovali mi, ještě máme v týmu dva mladší kluky (Johnny Gaudreau a Sean Monahan), kteří se dostali do výběru hráčů do 23 let. Dohromady jsme tedy z Calgary tři. Určitě je to úspěch.

Co jste říkal na odchod Jirky Hudlera?
Bylo to trošku překvapení po jeho loňské povedené sezoně. Ale takový je hokejový byznys, stalo se a já mu teď můžu popřát hodně štěstí na Floridě. Ať se mu tam daří.

A jak jste spokojený se svými výkony a s výkony Calgary?
Sezona není taková, jak všichni očekávali. Loni jsme udělali play-off a došli do druhého kola, letos to asi nevyjde, i když šance pořád existuje. Vůbec se nám nepovedl začátek, kdy jsme prohráli asi prvních deset zápasů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze