Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ANKETA: Hokejové osobnosti mluví opatrně, stojí spíše za Růžičkou

Vladimír Růžička, trenér hokejové Slavie | foto:  Dan Materna, MAFRA

14 2015
Aféra kolem reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky je plná nejasností a vyvolává řadu otázek, přesto budí velké emoce. Jak se na celou situaci dívají hokejové osobnosti? Redakce iDNES.cz jich pár oslovila a položila jim dvě otázky.

1. Co říkáte na kauzu Růžička?
2. Měl by zůstat u národního mužstva poté, co na něj bylo podáno trestní oznámení?

Dominik Hašek děkuje za potlesk fanoušků  v Buffalu, vyvěšením jeho čísla 39 ke...

Dominik Hašek

„Nedělal bych unáhlené závěry.“

1. Byl jsem zrovna v zahraničí, takže se s tím vším teprve seznamuju. Před mistrovstvím světa je to nepříjemná věc. Nejen pro Vláďu, ale pro celý český hokej. Už to začíná být kauza. Chtěl bych vědět víc, čtu pohledy z různých stran. Ale nechci se k tomu víc vyjadřovat. Nevím přesně, jak to bylo.

2. Je to v uvozovkách jenom trestní oznámení. Může ho podat kdykoliv a kdokoliv, pokud se nepletu. Nechal bych tomu pár dní, až se dozvíme víc. Nedělal bych unáhlené závěry.

Milan Antoš

Milan Antoš

„Video je docela tendenční.“

1. Kauze jako takové moc nerozumím. Diskutoval jsem o tom s i klukama, co se v mládežnickém hokeji pohybujeme, a je to hodně ztřeštěné, je tam spousta kdyby. Video je docela tendenční. Jak to bylo, ví Bůh. Z Růžičkovy strany je tam několik podivných otazníků, třeba že dal peníze do trezoru. Ale je to hrozná škoda pro hokej, po diskuzích o výchovném za děti, které spousta lidí nepochopila, je tady kauza, která hokej poškozuje. Místo abychom se těšili na domácí mistrovství světa, řešíme tohle. Přitom hokej nemá takové aféry jako třeba fotbal. Jestli je to úplatek, to ať vyřeší soud. Ale český hokej z toho vyjde s obrovskou skvrnou.

2. Toť otázka. Nedokážu to posoudit. Nechtěl bych být v pozici toho, kdo o tom má rozhodnout. Nedovedu si představit, pod jak obrovským tlakem Růžička je: skládá mužstvo pro MS, řeší se jeho přesun ze Slavie do Chomutova a teď na něj tlačí tahle kauza. Čtrnáct dní před startem turnaje měnit trenéra není ideální, i když by se to asi stihlo. Nevím, jestli by to něčemu pomohlo. Ale šéfové ho podpořili.

TO SE MI NELÍBÍ. Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik po první brance

Alois Hadamczik

„Nebudu se vyjadřovat.“

Tohle je věc pana Růžičky a hokejového svazu, mně nepřísluší se k tomu veřejně vyjadřovat a komentovat to.

Měl by trenér Vladimír Růžička zůstat u reprezentace, když na něj bylo podáno trestní oznámení?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 17. dubna 2015. Anketa je uzavřena.

ano 7187
ne 2764
VETERÁN V JIHLAVĚ. Hokejový útočník Viktor Ujčík zahájil přípravu na novou

Viktor Ujčík

„Tohle mi k Vláďovi nesedí.“

1. Co můžu říkat? Vím jenom to, co všichni ostatní z médií. Je to takové divné a vypadá to jako msta za něco. Nevím. Těžko říct, já jsem u toho nebyl, takže netuším, o co jde.

2. To si musí rozhodnout vedení svazu. Vláďa sám si v tom musí udělat pořádek, jestli se mu do toho vůbec chce jít. Asi by byla škoda, kdyby skončil. Je hodně zvláštní, že to vyplavalo takhle před mistrovstvím. Další věc je, jak je to video sestříhané. Jestli to není udělané účelově. Vůbec mi totiž k Vláďovi nesedí, že by bral peníze za to, že někdo bude hrát. Je nešťastné, že k těm penězům nemá žádnou smlouvu, ale on není žádný právník. Kvůli tomu ho v tom může někde vykoupat, ale doufám, že to tak nebude.

David Pospíšil

David Pospíšil

„Ctím presumpci neviny.“

1. Neříkám na to nic, protože dokud to nebude vyšetřené, nechci se k tomu vyjadřovat. Může to být tak, či onak, zatím to znám jen z novin.

2. Ctím presumpci neviny.

Autoři: , , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze