Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek: Jágr Floridě pomůže, ale nevím, jestli může rozhodovat zápasy

Vladimír Vůjtek | foto: Profimedia.cz

27 2015
Uznávaný trenér Vladimír Vůjtek zvedl v pátek dopoledne zvonící telefon a od redaktora iDNES.cz se dozvěděl, že Jaromír Jágr přestoupil na Floridu. "Pro mě je to novinka, ještě jsem to neslyšel. Měl jsem nějaké zařizování a ani si nestihl pustit rádio, nic," usmál se kouč Slovenska.

Tak jaké jsou vaše první dojmy?
Myslím, že Jarda rád působí v týmu, který má šanci hrát play-off. Florida je těsně pod čarou, pořád živí naději. Těžko takhle rychle říkat, jestli je to pro něj výhodné nebo jak se na to dívá on. To skutečně nemůžu zhodnotit.

Jágr nebyl v New Jersey spokojený, což dával najevo i v rozhovoru se zámořskými novináři. Teď se jeho postavení v klubu asi hodně změní, když o něj měla Florida veliký zájem, viďte?
No tak samozřejmě. Co jsem sledoval, tam měl Jarda poslední dobou trošku problémy s ice-timem. Pochopitelně chce hrát víc a když o něj ten klub měl eminentní zájem, tak ho určitě budou nasazovat daleko víc.

Na Floridě není moc zájem o hokej, klub má problémy s návštěvností. Myslíte, že Jágr může být marketingovým tahem?
Určitě. Mám v paměti, že když přestupoval Greztky do Los Angeles, tak tam o hokeji neměli ponětí. Strašně tam zvednul popularitu toho sportu. Takže ano, je to částečně i marketingový tah, chtějí přilákat lidi do haly a zpopularizovat tam hokej.

Na Floridě si slibují, že Jágr tým potáhne a bude lídrem. Může to ještě zvládnout?
Já si nejsem jistý. Vím, že týmu hodně pomůže v přesilových hrách a v útočné třetině. Ale jestli to bude takový lídr, který bude rozhodovat zápasy tím, že bude na ledě 25 minut každé utkání, o tom nejsem přesvědčený.

Je to jeho věkem?
Já nevím, už dávno nehraju. Ale v době, kdy jsem hrával, byl hokejista v 35 letech starý a už ve 32 letech se uvažovalo, že by měl skončit, protože na tom byli mladí líp. Doba se ale samozřejmě posunula, hráči se o sebe líp starají a jsou schopní hrát delší dobu. A jsou i výjimky, které to zvládnou i po čtyřicítce. Jarda mezi ně patří, je to top hráč, stará se o sebe a o své tělo. Uvidíme, co ukáže budoucnost.

Co přestup na Floridu znamená s ohledem na mistrovství světa?
I když má Florida šanci postoupit do play-off, tak to nic neznamená, protože se může připojit k národnímu týmu i po prvním kole Stanley Cupu. Prostoru je před mistrovstvím světa dost. Nevím, já nevidím do české reprezentace. Slyšel jsem, že se Jarda vzdal národního mužstva.

To řekl loni po šampionátu v Minsku, ale teď se ho snaží trenér Růžička přemluvit.
Nejsem v obraze, myslím, že záleží hodně na něm, jak se bude cítit. A jestli vypadnou v 1. kole, když se s Floridou dostanou do play-off. Já si ale myslím, že větší šance je, když se nedostanou do play-off. Ale to je můj osobní názor.Najdete na iDNES.czmobilní verze