Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrbatovo trápení: trenér ho vyndal od Sedinů a nedává góly

19 2015
Loni šel do Vancouveru kvůli tomu, aby se stal v týmu jedním z hlavních střelců. Hokejový útočník Radim Vrbata svůj úkol splnil a v útoku se slavnou švédskou bratrskou dvojicí Sedinů nasázel 31 gólů. Jenže v novém ročníku se trápí. Proč?

„Sezona se zatím nevyvíjí, jak jsem si představoval. Na druhou stranu je před námi ještě hodně zápasů, tak doufám, že se to brzo otočí,“ říká Vrbata s trošku smutným tónem.

Není to tím, že už nehrajete se Sediny?
Je pravda, že jsem s nima letos nezačínal a když mě k nim trenér na pár zápasů v říjnu dal, tak to nebylo úplně špatné. Jenže nás pak znovu rozdělil. Asi kvůli tomu, že se nedaří celému Vancouveru, takže hledá nějaké řešení a týmové složení. Záleží jen na něm, jak to postaví.

Nemrzí vás to?
Je pravda, že jsme dali nějaké góly, ale také jsme nějaké inkasovali při naší přesilovce. Je strašně moc věcí, které bychom měli zlepšit. Teď je to o hledání, co kde bude fungovat. Teď hraju s McCannem a Higginsem, ale teprve chvíli, takže si na sebe ještě zvykáme. Lajny se ale poslední dobou hodně točí, takže uvidíme, jak to bude příští zápas.

V 19 zápasech jste dal jen 3 góly. Trápíte se tím?
Co se týká gólů a asistencí, tak to určitě není tak, jak bych si představoval. Nevím, jestli je to jenom o štěstí, protože těch tyček a břeven už bylo opravdu hodně. A když už dá člověk konečně gól, tak mu ho odvolají kvůli ofsajdu... Zatím se to nevyvíjí ideálně, ale doufám, že se to brzo otočí.

A co říkáte na nové prodloužení tři na tři?
To nám nevychází zatím vůbec. Hráli jsme ho šestkrát nebo sedmkrát. Jednou jsme vyhráli, ale zbytek byl bída. To je další věc, kterou bychom potřebovali zlepšit.

Takže momentálně to radši nechat na nájezdy?
No, ty nám loni docela šly. Bohužel to do nich letos nedotáhneme.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze