Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetín na Slovensku hrát nebude. Soustředí se na postup do první ligy

Budou někdy vsetínští fanoušci chodit na zápasy slovenské ligy. | foto: Zdeněk Němec

24 2016
Slovenské hokejové kluby nestojí o rozšíření extraligy o zahraniční týmy. Definitivně tak padla varianta, že v soutěži startoval Vsetín, který o tom uvažoval. „Ano, tato možnost už neexistuje, ač jsme dělali všechno, aby to vyšlo,“ řekl jednatel klubu Daniel Tobola.

Původně se uvažovalo, že by Valaši soutěž oficiálně nerozšířili, ale nahradili, nebo se spojil s Piešťany, které se v nedávno skončené baráži zachránily.

Ředitel slovenské extraligy Richard Lintner aktuálně potvrdil, že zástupci klubů doporučili představenstvu společnosti Pro Hokej, která extraligu řídí, aby nepřijala žádnou nabídku zahraničních účastníků týkající se příští sezony. „To znamená, že v příštím roce nebude v extralize hrát žádný zahraniční tým,“ uvedl Lintner pro web hokejportal.sk.

Vsetín tak zůstává ve třetí nejvyšší soutěži v Česku a jeho ambicí bude postoupit do první ligy. Ovšem idea přestoupit na Slovensku minimálně v hlavě jednatele Toboly stále žije.

„Letos jsme pro ni udělali všechno, ale časový horizont, abychom všechno stihli, byl příliš krátký. Netvrdím, že jsme měli zabezpečený rozpočet, ale posunuli jsme se zase o kus dál v jednáních s městem i partnery. Všechno naše úsilí teď budeme směřovat k tomu, abychom hráli příští sezonu první ligu. Všichni ve městě cítí, že přichází čas se sportovně posunout nahoru.“

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze