Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vůjtek si vybral asistenty: pomáhat mu budou Jandač, Kalous a Špaček

Vladimír Vůjtek starší na slovenské střídačce. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2015
Nový kouč hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek konečně zveřejnil složení realizačního týmu. Jeho asistenty budou podle očekávání Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček, kteří v extralize působí ve Spartě, Třinci, respektive v Plzni. Špaček působil u národního mužstva i za bývalého trenéra Vladimíra Růžičky.

Je to téměř měsíc od chvíle, kdy členové výkonného výboru vybrali nástupce Vladimíra Růžičky, jenž odstoupil pod tíhou „korupční“ aféry. (více ZDE) Vůjtek už tehdy prohlásil, že si bere čas na složení realizačního týmu.

Původně měl jména svých nejbližších spolupracovníků oznámit už v pátek 10. července, ale tehdy na dotaz iDNES.cz řekl: „Schůzku s prezidentem svazu Tomášem Králem mám v pondělí a nejdřív své rozhodnutí řeknu jemu.“

Král za Vůjtkem stojí, v jeho výběru mu dal volnou ruku. „S návrhem trenéra Vůjtka jsem souhlasil a budoucí spolupráci jsme projednali i s trenéry, kterých se týká, a s kluby, ve kterých působí,“ uvedl Král po pondělním dopoledním jednání.

Krátce po skončení světového šampionátu v Praze vypukla široká diskuze o tom, že by národní tým měl vést trenérský tým a především, že by k němu měla přijít nová a mladá krev. Růžičkův konec celou věc ještě uspíšil.

Vůjtek si nakonec vybral trojici pomocníků a chce jí dát dostatek prostoru. „Nejsem solitér, ale člověk, který chce pracovat v kolektivu,“ řekl zkušený kouč po svém jmenování. A tahle svá slova v pondělí po setkání s Králem jen potvrdil. „Rozdělení pravomocí mám rozmyšlené, ale s kolegy jsem o tom ještě nestihl mluvit,“ poznamenal.

Trenér Josef Jandač v hokejovém studiu iDNES.cz (13. května 2015)
Jiří Kalous
Asistent kouče hokejové reprezentace Jaroslav Špaček.

Všichni tři pánové se totiž o možnosti spolupracovat s reprezentačním trenérem Vůjtkem dozvěděli narychlo. Na druhou stranu taková nabídka se přece neodmítá.

Jandač i Kalous patří k nastupující generaci trenérů, kteří mají v extralize úspěchy a kteří dorostli natolik, aby si šanci zasloužili. Jandač navíc dělal asistenta Růžičkovi třeba na zlatém mistrovství světa 2010 v Německu. A Špaček u reprezentace byl s odstupivším koučem při jeho dalším reprezentačním angažmá v posledních dvou letech.

„Jarda zůstane u týmu pro zachování kontinuity a také kvůli tomu, že je to úspěšný hráč ze zlaté generace, který má u hokejistů respekt,“ vysvětlil Vůjtek.

Souhlasíte s výběrem tří asistentů reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka?

celkem hlasů: 988

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 16. července 2015. Anketa je uzavřena.

Ano, zcela souhlasím. 740
Ne, některá jména bych vybral/a jinak. 182
Ne, zvolil/a bych úplně jiný realizační tým. 66

Je možné, že právě jeden z asistentů může nakonec po Vůjtkovi převzít pozici hlavního trenéra, i když svazový šéf Král naznačil, že by se v případě úspěšného angažmá nebránil s Vůjtkem prodloužit spolupráci. Už kvůli tomu, že po mistrovství světa v Rusku bude hokejovou reprezentaci čekat na podzim sledovaný Světový pohár. „Ale o tom jsme se nebavili,“ řekl trenér.

Generálním manažerem národního týmu zůstává Slavomír Lener, který už společně s Vůjtkem potvrdil nastolený trend výchovy mladých talentovaných hráčů pro seniorský výběr. I proto se od 27. července do 1. srpna uskuteční v Jihlavě přípravný kemp pro mladé borce z extraligy, kteří by se v reprezentaci mohli v budoucnu prosadit.Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze