Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vůjtek: Budeme hodnotit, kteří hráči z Evropy mohou na MS a kteří ne

Trenér Vladimír Vůjtek (vlevo) a asistent Jiří Kalous na tréninku české reprezentace v Ostravě před zápasy s Ruskem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

14 2016
Má za sebou dvojzápas s Ruskem a teď bude se svými trenérskými kolegy z reprezentace pomalu analyzovat, kteří hokejisté z Evropy mají šanci jet na mistrovství světa. Vladimír Vůjtek však upozorňuje: "Posuzovat budeme i podle výkonů na předchozích dvou turnajích."

Máte už hrubou představu?
To je předčasné, musíme všechno zevrubně probrat, abychom se na konkrétních jménech všichni shodli. Samozřejmě nevíme, kolik hráčů přijede na šampionát z NHL - jestli jich bude pět nebo deset. Takže si musíme připravit dvě a půl, tři pětky, které jsou v Rusku schopné eventuálně hrát.

Nejošemetnější bývá post gólmana. Jak jste byl spokojený s Dominikem Furchem? Chytal v obou zápasech proti Rusku s ohledem k MS?
Jo. My počítáme s brankáři z KHL, kde jsou momentálně někteří zranění. Dominik je jedním z kandidátů. Má šanci být jedním ze tří gólmanů, kteří na turnaj pojedou.

Co vám jinak zápasy s Rusy ukázaly?
To, co jsme čekali. Že mladý tým Rusů bude bojovný a že se bude chtít ukázat trenérovi, aby s nima mohl počítat pro mistrovství světa. Hráli dobře, předvedli dobré bruslení, obětavost, padali do střel, byli důrazní. Pro nás to byla dobrá zkušenost hrát s takovým soupeřem.

A jak jste byl spokojený s výkony českého týmu?
Byly tam slabší momenty, ale také momenty, kdy jsme hráli dobře. Bylo to takové nevyvážené. A to jak v Ostravě, tak ve čtvrtek v Třinci.

Měli jste šanci porazit Rusko pošesté za sebou, což by byl rekord. Nemrzí vás, že to nevyšlo?
Mrzí, štěstí bylo tentokrát na straně Rusů. A že jsme dostali dva smolné góly v době, kdy jsme měli nápor? Bohužel, takové góly padají běžně. Zápasy se silnými soupeři jsou také o štěstí.

Bylo vidět, že jsou hráči nabuzení. Souhlasíte?
Nikdo nechce prohrát, Rusové taky nechtěli. Bylo to znát za stavu 1:2, kdy jsme přidali na iniciativě, byli jsme rychlejší, dravější a podařilo se nám i srovnat. Obrat ale bohužel nevyšel.

Jak zápas ovlivnilo vyloučení Kousala do konce zápasu?
Museli jsme improvizovat, ale to se holt někdy stává. Otázka je, jestli to byl faul.

Málo jste také využívali přesilovky. Proč?
Těžko říct, ono není na trénování moc času. Před zápasem jsme ji secvičovali, ale pak nám onemocněl Gulaš. Tak to bylo k ničemu. Samozřejmě, na led chodili hráči, kteří jsou zvyklí hrát početní výhody ve svých klubech, a proto by si měli poradit i s takovou situací. Líp než se nám dařilo teď.

Co jste říkal atmosféře, která v Ostravě předčila i tu v Třinci?
Je to logické, protože tu bylo dvakrát tolik diváků. Atmosféra byla skvělá, škoda, že jsme to nezvládli.

Když fanoušci vyvolávali vaše jméno, tak se mi zdálo, že vás to dojalo. Řekněte upřímně - bylo to tak?
Tak když vyvolává deset tisíc lidí vaše jméno, tak to vždycky s člověkem trošku zamává.

I po tak dlouhé kariéře, jako je ta vaše?
Vždycky je to příjemné. Co si budeme povídat.Najdete na iDNES.czmobilní verze