Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej žádá o pomoc vládního zmocněnce

22 2001
P r a h a - Hrozba, že se hokejové mistrovství světa v roce 2003 neuskuteční v Praze, nabývá po vleklých a nakonec přerušených jednáních mezi představiteli TJ Bohemians a finským investorem, společností Multi-Areena, konkrétních obrysů. Kritickou situací týkající se výstavby nové víceúčelové haly na Hagiboru se dnes zabývala výkonná rada pro MS 2003. V zájmu zachování šampionátu v Praze požádala vládního zmocněnce Ladislava Malého, aby neprodleně zahájil jednání s pražským primátorem a zástupci ministerstva financí o možnosti zrušit právo TJ Bohemians na trvalé užívání pozemků v lokalitě Hagibor.

"Český svaz ledního hokeje byl opakovaně informován nejvyššími představiteli hlavního města Prahy, že lokalita Hagibor je dle územního plánu jediným vhodným řešením pro výstavbu haly v termínu jaro roku 2003," uvádí se v tiskovém prohlášení.

Představitelé vršovické jednoty však přerušili ve čtvrtek jednání s finskými investory o pronájmu pozemků. Generální sekretář Bohemians Richard Šach uvedl, že sdružení Multi-Areena Praha, které má halu postavit, přišlo v průběhu ledna s novými požadavky. Podle Šacha je zástupci Bohemians nemohou akceptovat, neboť by tím poškodili zájmy celé tělovýchovné jednoty.

"Tělovýchovná jednota Bohemians, která uplatňuje práva na vlastnictví pozemků na Hagiboru, už poněkolikáté změnila názor při jednání s investorem. Dokonce s ním 18. ledna jednostranně přerušila jednání a nezúčastnila se ani dalších schůzek svolaných vládním zmocněncem a úřadem hlavního města Prahy," stojí v prohlášení rady pro MS, kterou Šachovo vyjádření neuspokojilo.

Výkonná rada pověřila své členy zintenzivnit konkrétní jednání s ostatními vhodnými místy, jako jsou Brno, Pardubice, nebo České Budějovice, o přeložení části mistrovství původně plánované do Prahy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze