Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zemřel Zbyněk Kusý, bývalý manažer hokejových Pardubic a fotbalové Slavie

Zbyněk Kusý | foto: Radek Kalhous, MAFRA

20 2015
Je to překvapivá a téměř šokující zpráva: Zbyněk Kusý, bývalý hokejový a fotbalový manažer, zemřel. Informaci už potvrdily hokejové Pardubice, ve kterých strávil největší část své kariéry. Bylo mu 49 let.

„Tato zpráva nás všechny velmi zasáhla. Zbyněk Kusý pro pardubický i celý český hokej vykonal spoustu práce,“ napsal na klubovém webu jeho nástupce u východočeského týmu Pavel Rohlík.

Zpráva o Kusého smrti se rychle šířila, nikdo ji však dlouho nechtěl a nemohl oficiálně potvrdit. Roman Doležal, vedoucí pardubické kanceláře Strany práv občanů, za níž byl Kusý zvolen zastupitelem, jí nechtěl uvěřit.

„Vím o tom, ale zatím to nemám potvrzené,“ říkal pár minut před tím, než informaci zveřejnil pardubický hokejový klub. „Ještě v pondělí jsme měli mít schůzku, ale nakonec jsme ji museli zrušit. Je to rána, protože nevím, že by měl nějaké zdravotní problémy.“

Podle dostupných informací měl být Kusý nalezen dnes ráno ve svém pražském bytě, spekuluje se, že příčinou smrti byl infarkt.

Kusý začal svou funkcionářskou kariéru v Pardubicích už ve 27 letech, generálním manažerem byl v letech 1999 až 2012. Klub pod jeho vedením získal tři mistrovské tituly, podílel se na rekonstrukci tamní haly.

Kromě toho byl v minulosti prvním místopředsedou hokejového svazu a v letech 2001 až 2008 generálním manažerem reprezentace. V roce 2004 byl také předsedou organizačního výboru MS v Praze a Ostravě. Po konci v Pardubicích přesedlal na fotbal a v květnu 2012 se stal generálním ředitelem Slavie.

V klubu však vydržel pouze rok a nerozešel se s ním v dobrém. Později vyšlo najevo, že Slavii žaloval o několik milionů jako zprostředkovatelskou odměnu, vedení však jeho nároky neuznávalo a případ dospěl až k insolvenčnímu návrhu.

Ten podala společnost se sídlem v Samoe, jíž Kusý podstoupil své pohledávky. Jednalo se o částku kolem šesti milionů. Další třináct si Kusý nárokoval sám v exekučním řízení.

„Ve čtvrtek před 23. hodinou jsme na základě ohlášení vyjížděli do Šermířské ulice v Praze 6, kde byl nalezen muž bez známek života. Koroner předběžně vyloučil cizí zavinění úmrtí a byla nařízena pitva,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan pro Blesk.PRAGMA personální agentura s.r.o.
!Svářeč CO2, !140Kč/hod! + příspěvek na ubytování! (LUN.)

PRAGMA personální agentura s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 23 500 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze