Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Židlický oslavil 800. zápas v NHL. Já ani nevěřil, že v ní budu hrát

26 2015
V Česku ta zpráva skoro zanikla, ale hokejový obránce Marek Židlický nedávno oslavil svůj 800. zápas v zámořské NHL. To už je pořádná porce utkání. "Mě přitom kdysi vůbec nenapadlo, že bych si v Americe zahrál," rozesměje se 38letý bek ve videorozhovoru pro iDNES.cz.

Židlický je vždycky nad věcí, z ničeho si většinou nedělá velkou hlavu a zachovává klid a chladnou hlavu. Platí to i u tohoto jubilea. „Je to určitě pěkný, na druhou stranu jde jenom o číslo,“ říká. „I když musím přiznat, že jsem rád, že v NHL můžu pořád ještě hrát.“

Zkušený bek se před touto sezonou dlouho načekal, než dostal zajímavou nabídku. Nakonec podepsal kontrakt s New Yorkem Islanders a zažívá tak na vlastní kůži přesun do nové haly v Brooklynu.

„Zázemí je tu perfektní, akorát je trošku těžší, že při zápase v ní trávíme celý den. Spíme v hotelu, jsme tu od rána do večera a člověku ani nepřijde, že hraje doma, ale cítím se spíš jako venku,“ popisuje.

Židlický navíc do haly dojíždí až z New Jersey, kde jeho rodina zůstala bydlet od doby, kdy hrál za tamní Devils. „Na zápasy dojíždím vlakem a na tréninky autem. Je to trošku dál, ale nedá se nic dělat,“ přiznává.

Přesun se konal kvůli tomu, aby klub nalákal na hokej víc fanoušků. Zatím jsou však návštěvy zhruba stejné jako dřív. „Navíc si myslím, že ve staré hale byla lepší atmosféra. Lidi se tu musí naučit chodit, není to tak hrozné.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze