Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dál už to dotáhnout nemůžu, říká Krejčí a chystá se na svatbu na hradě

David Krejčí s budoucí manželkou Naomi na vyhlášení Zlaté hokejky v Karlových Varech | foto: ČTK

23 2014
Loni byl na svatbě svého bratra na hradu ve Šternberku a jeho americká přítelkyně byla nadšená. "Tady ji musíme mít taky," slyšel hokejový útočník David Krejčí.

Popravdě, pro Krejčího to je vlastně úleva, jelikož se nemusí starat o organizaci. Jenom přijede a vše bude zařízené. "Ale já bych se klidně ženil v Americe nebo někde na pláži," tvrdí hráč Bostonu, který dorazil do Česka jen na pár dnů kvůli vyhlašování Zlaté hokejky.

Tu loni poprvé vyhrál, letos skončil na třetím místě za Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem.

"Sezona se mi povedla hodně dobře, takže jsem spokojený. Tedy až na play-off, kde jsme vypadli ve druhém kole s Montrealem. Každopádně jsem rád, že mě doma všichni berou jako jednoho z nejlepších českých hokejistů."

Krejčí o Zlaté hokejce

"Nemyslím si, že hrajeme v průběhu sezony, abychom vyhráli Zlatou hokejku. Spíš abychom vyhráli Stanley Cup. Tohle je třešnička na dortu."

Krejčí je známý tím, že má na sebe velké nároky. Před pár lety řekl, že chce být lídrem Bostonu, to se mu daří. Hraje v elitní formaci, je nejproduktivnějším hráčem.

"Myslím, že dál už to dotáhnout ani nemůžu. Na druhou stranu se dá každý rok zlepšovat a já věřím, že nejlepší roky mám pořád před sebou. To je pro mě výzva. Chci vidět, jak nejlíp můžu hrát. Proto dám do letní přípravy nejvíc, co můžu, abych zjistil, jak dobrý hokejista můžu být," vypráví Krejčí.

Tvrdou dřinu si však v srpnu zpestří životním krokem, jehož správnost potvrdilo roční zasnoubení. "Letos v létě bude mít svatbu asi pět kluků z Bostonu a moje budoucí žena na jedné z nich bude družička."

I proto Krejčí podnikl svatební cestu nezvykle před obřadem: aby se mohl v klidu připravovat na novou sezonu. "Byli jsme v Karibiku. Kluky z týmu do Česka ale zvát nebudu, protože by to znamenalo o padesát lidí víc, a to je moc. Nejde totiž pozvat jenom někoho."

Když Krejčí mluví o své svatbě, používá slovo malá. Ve skutečnosti se jí však zúčastní až 70 lidí. "Z Ameriky dorazí od přítelkyně pár kamarádů a blízká rodina."

Ti všichni se už mohou těšit na české speciality, třeba tradiční knedlíčkovou polévku. "Anebo guláš. Bude to ryze česká svatba. Už se nemůžu dočkat, až bude po obřadu a já se pořádně najím, napiju a oslavíme to," popisuje 28letý útočník.

Přehánět to ale určitě nebude, protože se v té době chystá chodit v Olomouci na led a musí být v kondici. "Strávím tu v srpnu celý měsíc."Najdete na iDNES.czmobilní verze