Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlomová sezona: ze Sobotky se stal uznávaný hráč v NHL i doma v Česku

GÓL NADĚJE. Český hokejista Vladimír Sobotka snížil v utkání s Francií na 1:3. | foto: Reuters

19 2014
Má za sebou sezonu, která se dá bez nadsázky označit za zlomovou. Hokejový útočník Vladimír Sobotka se v ní definitivně stal uznávaným hráčem v zámořské NHL, ale především mezi českými fanoušky.

Na první pohled se to může zdát jako neskutečný skok, ale za Sobotkovým posunem stojí poctivá práce a především fakt, že konečně dostal na ledě dostatek prostoru.

Zlatá hokejka

V sobotu bude v Karlových Varech vyhlášena anketa Zlatá hokejka o nejlepšího hráče uplynulé sezony a redakce iDNES.cz před ní postupně představuje všech deset finalistů.

Šanci využil a po zásluze se vyšvihl do elitní desítky nejlepších českých hokejistů, kteří se v sobotu poperou o Zlatou hokejku. Před vyhlášením prestižní ankety redakce iDNES.cz postupně představuje všechny finalisty. Čtvrtek patří právě Sobotkovi.

Bývalý slávista přesvědčil v silném St. Louis uznávaného kouče Kena Hitchocka, že by na něj měl sázet nejenom při bránění ve třetí či čtvrté formaci. Sobotka začal hrát v prvních dvou útocích a ukázal svou kvalitu.

Sice to nikdy nebude hvězda první velikosti, která sází jeden gól na za druhým, vše ale nahrazuje všestranností. Trenéři se na něj mohou spolehnout při všech herních činnostech, nikdy nezklame.

Sobotka měl letos jen smůlu, že ho během ročníku několikrát zastavovalo zranění. Kvůli zdravotním problémům ostatně přišel i o olympiádu v Soči. Na mistrovství v Minsku se však už dostal a spolu s Jaromírem Jágrem patřil k nejlepším Čechům na turnaji.

Elitní desítka

Za vše hovoří vox populi čili hlas lidu: čtenáři iDNES.cz ho pravidelně po každém zápase hodnotili hodně pozitivně a Sobotka dokonce triumfoval v konečném známkování za celý šampionát, kde získal nejlepším průměrnou známku 1,5 (druhý Jágr měl 1,75).

O nárůstu popularity svědčí třeba fakt, jak rapidně mu během mistrovství stoupal počet fanoušků na jeho facebookovém profilu. Z tisíců byly během pár týdnů desetitisíce.

Sobotka se výrazné popularity u široké veřejnosti dočkal až ve svých 26 letech. Možná i proto zůstává dál klidný a nad věcí a nehrozí, že by mu sláva stoupla do hlavy. Dá se předpokládat, že pokud příští rok vypadne jeho St. Louis ze Stanley Cupu, bude na domácím šampionátu opět patřil k hráčům, na které bude trenér Vladimír Růžička sázet nejvíc.

Mezitím si šikovný útočník může užívat a čekat, kam až se ve Zlaté hokejce vyšvihne. Pozor, jeho šance nejsou malé a je klidně možné, že se vecpe do první pětky.Najdete na iDNES.czmobilní verze