Hokejisté Zlína pokořili lídra a potěšili průkopníky

Zlínští hokejisté v historické variantě dresů | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

13 2018
Slavnostní zápas k výročí 50. sezony klubu v nejvyšší soutěži se hokejistům Zlína povedl náramně. Extraligového lídra z Plzně pokořili 4:1.

Nejdříve dostali od klubu repliky dresů, ve kterých hokejisté Zlína v roce 1960 poprvé postoupili do nejvyšší hokejové soutěže. Pak si pamětníci historického postupu Bohumil Kožela, Rudolf Tlusták a Václav Karlík vychutnali vítězství svých následovníků proti extraligovému lídrovi z Plzně.

„Hráči mají v takových zápasech větší motivaci, přijde více lidí. Škoda, že nehrajeme slavnostních utkání více,“ pronesl druhý trenér Zlína Martin Hamrlík po nečekaně jednoznačné výhře 4:1.

Letošní ročník je pro Zlín jubilejní padesátý v nejvyšší soutěži, klub pojal střetnutí jako vzpomínku na svou první extraligovou sezonu. Berani proto vyjeli na lede v kopii tehdejších žluto-modrých dresů s velkým G na hrudi upomínající na název oddíl TJ Gottwaldov.

„S géčkem jsem hrával jako malý,“ vybavil si kapitán mužstva Ondřej Veselý, který už po 41 vteřinách otevřel skóre šikovnou tečí Valentova nahození.

Roberts Bukarts v historické variantě zlínských dresů

Snový úvod ještě vylepšili v rozpětí pouhých 30 vteřin Řezníček s Bukartsem a Zlín vedl v čase 6:26 o tři branky.

„V posledních zápasech jsme se střelecky trápili, teď nám to napadalo v pravou chvíli,“ pochvaloval si Veselý.

„Prvních sedm minut rozhodlo. Domácí měli vynikající pohyb, my jsme asi ještě zůstali v autobuse,“ uvedl plzeňský asistent kouče Jiří Hanzlík. „Pak se hra opticky vyrovnala, soupeř ale zkušeně dovedl zápas do vítězného konce.“

Berani žádné drama nedopustili, extraligový lídr skóroval až v 58. minutě při dvojnásobné početní výhodě za dávno rozhodnutého stavu a vzal Kašíkovi čisté konto.

Zlín se po třetí čtvrtině základní části vrátil na sedmé místo, k dobru má navíc odložené domácí utkání s Brnem, které sehraje v úterý. Ještě předtím se v neděli střetne s Vítkovicemi. „Dali jsme si za úkol vyhrát aspoň dva,“ pravil Veselý.