Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokej změní život v metropoli

25 2004
Praha - Mistrovství světa v hokeji, které se bude konat na přelomu dubna a května, na dva týdny výrazně změní život lidí v Praze. A to i těch, které hokej vůbec nezajímá. Město zahltí tisíce fanoušků a mnozí z nich přijedou autem. Proto vedení města plánuje velké změny v dopravě, které mají pomoci nápor zvládnout.

Opatření ovlivní nejen metro, ale i řadu autobusových a tramvajových linek. Ty budou po celé mistrovství výrazně posíleny. Protože se však počítá i s tisícovkami automobilů, bude například u stanice metra Kolbenova zcela nové provizorní parkoviště. Na něm najdou místo řidiči dvou tisíc aut.

"Nejbližší stanice metra Českomoravská může odbavit v jednom směru při špičkovém intervalu tři minuty až osmnáct tisíc lidí za hodinu, což je kapacita haly," říká k tomu pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner. Pomoci by mělo i autobusové nádraží, které stojí přímo mezi hokejovou halou a touto stanicí podzemní dráhy.

"Lidem doporučujme, aby na zápasy jezdili hlavně metrem. A ti, kdo tam nutně nemusí, ať raději cestu touto částí města při hokeji odloží," řekl Šteiner.

Lidé mohou využít také nedaleké nádraží Praha-Libeň, kde budou kromě rychlíků končit i vlaky pražské příměstské dopravy. Železničáři slibují, že libeňské nádraží bude do začátku mistrovství zcela opraveno.

"Hlavní práce skončí na konci března," slibuje Pavel Tesař z Českých drah. Na nádraží nyní dělníci přistavují třetí nástupiště a opravují vnitřek nádražní budovy, kde bude nové informační centrum. Do všech staničních prostor bude navíc bezbariérový přístup.

Všechny informace Pražané najdou v letáku, který dopravci před mistrovstvím vydají.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze