Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Inteligentní hráč pochopí taktiku za hodinu, ví znojemský kouč Režnar

Znojemští Corey Trivino (zprava), Colton Yellow Horn a Petr Šenkeřík bojují proti Linzi o puk. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

15 2016
Do Znojma v neděli dorazila vytoužená trofej, po které hokejoví Orli v EBEL baží. Znojemští si ji ale nepotěžkali, dokonce si ji ani nevyrazili očíhnout. Byla součástí televizní dekorace při úvodní semifinálové partii s Linzem.

„Pohár jsem zpětně viděl na fotkách. Ideální bude ho zvednout nad hlavu, ne se na něj koukat,“ rozesměje se znojemský kouč Jiří Režnar, jehož svěřenci sérii načali porážkou 3:4. „Byli jsme zakřiknutí a nervózní. Až když z nás spadla deka, tlačili jsme se dopředu.“

Sérii hranou na čtyři vítězství se pokusí český účastník EBEL srovnat dnes od 19.40 v Rakousku. Při tažení play-off Orli sázejí na borce, se kterými nikdo ve Znojmě před startem sezony nepočítal.

Semifinále EBEL

1. zápas, neděle
Znojmo – Linz 3:4
2. zápas, úterý
Linz – Znojmo 19.40
3. zápas, pátek
Znojmo – Linz 18.30
4. zápas, neděle
Linz – Znojmo 20.15
příp. 5. zápas, úterý 22. 3.
Znojmo – Linz 19.15
příp. 6. zápas, čtvrtek 24. 3.
Linz – Znojmo 19.15
příp. 7. zápas neděle 27. 3.
Znojmo – Linz 17.30

Defenzivní obr André Lakos, kanadský útočník Corey Trivino, bývalý gólman pražské Sparty Jan Lukáš či exslávista Petr Šenkeřík. Ty všechny Orli přivábili až v průběhu letošní sezony.

A pečlivý skauting sportovního manažera Rostislava Dočekala se klubu vyplácí – v dlouhodobé části obsadili Jihomoravané druhou příčku, po pěti letech v EBEL překonali čtvrtfinále. „Je to hodně otázka peněz a dostupnosti. Ale daří se nám vybírat šikovné hráče,“ libuje si Režnar. „Jestli je inteligentní a zvládá všechny herní činnosti, taktiku pochopí za hodinu. A ti, kteří to nezvládnou, už v týmu nejsou.“

Jedním z případů, kdy orlí chemie bezvadně zafungovala, je říjnový příchod beka Šenkeříka. Dlouhé týdny marně vyčkával na extraligovou nabídku, teď si ale ve Znojmě libuje. „Kluci mě hned vzali do party. Dobře jsem si vybral,“ oznamuje 25letý Šenkeřík.

Fotogalerie

V mezinárodní lize hrají prim tvrďáci ze zámoří a zlínský odchovanec zúročuje zkušenosti z juniorských let v Kanadě. „I v EBEL se to všichni snaží cpát do brány. Když dvoumetrový a stokilový Kanaďan nahodí puk na zadní mantinel a rozjede se za ním, pro beka to není příjemné,“ usměje se Šenkeřík. „Ale hraje se tu rychlý a útočný hokej, to mi vyhovuje.“

Zároveň chlapík, jenž má na kontě přes stovku extraligových startů, funguje při zápasech trochu jako česko-anglický tlumočník. V obraně nastupuje s Rakušanem Lakosem, před nimi válí kanadské duo Yellow Horn – Trivino.

„Když jde někdo s námi na led a třeba něčemu nerozumí, přeložím mu to,“ přibližuje. „Snažím se tam mluvit anglicky, když je ale potřeba něco říct brankáři, v hlavě mi to automaticky přepne do češtiny,“ líčí autor první nedělní trefy. Znojmu to však na první semifinálový bod nestačilo. „Linz je ale hratelný soupeř, musíme jen hrát podobně důrazně a jednoduše jako ve třetí třetině. Tak, jak to má v play-off být,“ velí kouč Režnar.

Podobně zabržděný vstup do série předvedlo Znojmo i ve čtvrtfinále s Dornbirnem. Tehdy však Orli předvedli parádní obrat z 0:2 na 4:2 na zápasy. „Kdybychom to zopakovali, zlobit se nebudeme. Nemůžeme se ale spoléhat na to, že dvakrát prohrajeme a pak to otočíme,“ varuje Šenkeřík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze