Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rádi zase potrénujeme, svěřují se hokejisté Znojma, utahaní ze zápasů

Znojemský hokejista Jan Lattner v souboji s protihráčem z Klagenfurtu. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

4 2015
Čeho je moc, toho je příliš, poznali v uplynulých dvou týdnech znojemští hokejisté. Za tu dobu museli v mezinárodní EBEL zvládnout plných sedm zápasů, což je na tuzemské poměry závratná porce.

„Jsme rádi, že je to za námi, protože toho bylo hodně a síly ubývají. Konečně zase bude čas nachystat se trošku líp na každý zápas,“ vyhlíží znojemský útočník Jan Šeda návrat do normálního rytmu.

Běžně přitom od hokejistů uslyšíte, že raději hrají než trénují. „To je pravda, tréninky nejsou tak zábavné jako zápasy. Ale těch teď bylo tolik, že si zase rádi potrénujeme.“

Orli zběsilou sérií prošli se třemi výhrami, dvěma porážkami v nastavení a dvěma duely bez bodu. Jejich bilance mohla být o něco lepší, kdyby soupeře ve čtvrtek v Linci nenechali srovnat těsně před závěrem třetí třetiny na 2:2.

„Bod z Lince není špatný, ale vzhledem k průběhu zápasu je to ztráta. Celou dobu jsme vedli a inkasovali jsme úplně na konci,“ naráží Šeda na bolestivý moment v čase 59:51. „Náš brankář vyhazoval puk po mantinelu ven, ten se však dostal zpátky za naši bránu, potom šel před ni. Oni měli o hráče navíc, my jsme si je špatně rozebrali, jednoho jsme nechali volného a ten nás potrestal.“

A aby toho zklamání nebylo málo, hned po 24 vteřinách prodloužení udeřil Linec znovu. Byl to důsledek předchozí rány? „Těžko říct, ale podle mě by to v tom být nemělo. Spíš to byla shoda náhod,“ míní Šeda.

Ten s parťáky Lattnerem a Havlíkem prožil chmurný duel, všechny tři linecké trefy totiž zažili přímo na ledě. „Byl to takový nešťastný zápas, kdy se nám nedařilo jak dopředu, tak hlavně dozadu. Pod výsledek jsme se negativně podepsali a v dalších zápasech to musíme napravit,“ oznamuje Šeda.

Znojmo potřebuje zabrat hlavně venku, kde prohrálo pětkrát po sobě. „Ale neviděl bych to tak, že bychom venku hráli jinak, spíš se to sešlo. Naše pokyny se liší v závislosti na soupeři, ne podle toho, kde hrajeme,“ tvrdí 29letý centr, jehož celku patří v EBEL i přes nedávné nezdary 4. místo.

„V kabině není zbytečná panika, ale máme se na pozoru, protože tabulka je našlapaná,“ hlásí Šeda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze