Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Čajánek odpovídal čtenářům

30 2003
Zlín - Mistr světa z let 2000 a 2001, neúnavný bojovník ze Zlína, který se loni v létě vydal dobývat slavné království NHL. A svým velkým hokejovým srdcem se v ní hned ve své premiérové sezoně zapsal nepřehlédnutelným písmem. Nešťastná zranění ho nezastavila, jen přibrzdila. Teď si Petr Čajánek užívá letního počasí doma ve Zlíně a pomalu myslí na další hokejový rok. Jak hodnotí svou první zámořskou sezonu? Co se mu na NHL líbí a co ne? Sedí mu život v Americe? A co bude dál? Odpovědi Petra Čajánka čtěte ZDE

Ve Zlíně je idolem dívek a vzorem kluků, kteří se ohánějí s hokejkami na plácku. Snad nikdo není v současné době v průmyslovém centru východní Moravy populární jako Petr Čajánek.

Než odešel do zámoří, odehrál ve Zlíně devět sezon. A přivezl do města dvě zlaté medaile z mistrovství světa. Na šampionátu v Německu v roce 2001 už patřil k lídrům národního týmu.

Před odchodem do zámoří se oženil s přítelkyní Kateřinou, která mu pak v St. Louis pomáhala krátit dlouhou zápasovou odmlku po zranění lýtka. V tamním klubu Blues si Petr Čajánek vybudoval pevnou pozici ve třetí pětce, chodil na oslabení i přesilovky a patřil k nejlépe hodnoceným útočníkům mužstva.

Podepsat novou smlouvu by tedy pro českého útočníka neměl být problém. Ve svém prvním roce v NHL si vydělal 700 tisíc dolarů. Teď si platný hokejista nejspíš řekne o víc.

Zatím se ale na podobné věci snaží nemyslet. Rehabilituje po dalším zranění, kvůli kterému jindy oddaný reprezentant dohrával sezonu s potížemi a nepřijel ani na mistrovství světa. Ve čtvrtek se probojoval do semifinále tenisového turnaje celebrit, chodí na golf nebo posedět s kamarády.

A v pátek si našel čas pro čtenáře iDNES, kterým odpovídat na více i méně všetečné otázky v on-line rozhovoru.

Odpovědi Petra Čajánka na dotazy čtenářů iDNES najdete ZDE

Petr Čajánek při tenisové exhibici v Otrokovicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze