Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nezvedený občan Kane. Z prašivce je v NHL zachránce

GÓLOVÁ RADOST. Patrick Kane z Chicaga slaví svou trefu v utkání proti Los Angeles. | foto: AP

30 2015
Od hokejisty Patricka Kanea by si nedávno toulavý pes kůrku nevzal. Vyšetřovala ho policie, diváci na něj bučeli, jeho fotka zmizela z obalu hry NHL 16. Teď je oslavován.

Sportovní úspěch dokáže divy. V příběhu chicagského útočníka Kanea například zdárně přemazává vzpomínky na letní hanbu. Hbité křídlo s úžasně šikovnýma rukama o víkendu v Anaheimu a Los Angeles posbíralo gól a dvě asistence. Bodovalo už v 19. zápase za sebou a stanovilo nový rekord mezi americkými hráči v lize.

27letý Kane vládne tabulce produktivity s bilancí 14+23. Listopad 2015 mu přináší povětšinou dobré zprávy. Státní zástupce uzavřel prázdninový případ, ve kterém byl podezřelý ze znásilnění.

Utichají nevrlé reakce diváků. Chicago uťalo zvěsti, že se hodlá zbavit „nezvedeného spratka“, jenž vymetá alkoholové dýchánky a dělá ostudu. A Kane na ledě často zachraňuje obhájce Stanley Cupu, který do sezony vstoupil jaksi vrávoravě.

Patrick Kane z Chicaga se podél mantinelu snaží prosadit přes Joriho Lehteru ze...
Marek Židlický (vpravo) z New York Islanders se pokouší vypíchnout puk Patricku...

„Počítáme s ním nadlouho dopředu. Takový talent jen tak nenajdete,“ vysvětlil novinářům Stan Bowman, generální manažer Hawks. „Umí zabrat v nejvypjatější chvíli.“

V pátek Kaneův pas v 60. minutě přispěl k vyrovnání bitvy s Anaheimem. V sobotu pohotovou a přesnou ranou postrčil Chicago do vedení v Los Angeles. V přívalu radosti pumpoval pěstí a řval jako tur. Dobře věděl, na jakou metu dosáhl.

„Je to super,“ řekl v přestávkovém rozhovoru s reportérem a bývalým forvardem Eddiem Olczykem. „Zvlášť když si uvědomím, koho jsem překonal.“

Fotogalerie

Kane za sebou nechal právě Olczyka a Phila Kessela (nyní Pittsburgh). „Jsem rád, že s vámi vůbec můžu být zmiňovaný ve stejné větě. A to nemluvím o spoustě dalších Američanů, kteří v NHL hráli.“

Kane tvrdil, že jen při hokeji spolehlivě unikne stresu z citlivé kauzy. Slíbil, že bude sekat latinu. Váží si toho, jak se za něj postavilo mužstvo i šéfové klubu.

Po obvinění ze sexuálního zločinu ztratil některé příznivce i reklamní partnery. Teď se je, stejně jako pošramocenou čest, snaží získat zpátky. Na absolutní rekord Wayna Gretzkého (51 utkání) zřejmě nemá. Ale o ten týmový (Bobby Hull, 21) se pokusit může.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze