Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Dopita musí řešit daňové problémy

6 2003
Vsetín, Edmonton - Dobrý oběd, nové brusle nebo masáž po zápase. Z toho všeho vyrostl problém, který hokejistovi Jiřímu Dopitovi komplikuje život. Existuje podezření, že Dopita za tyto služby, tzv. naturální plnění poskytnuté v sezoně 1997-1998 ve Vsetíně, neodvedl daň. „Vypracoval jsem a rozeslal detailní rozpis naturálního plnění pro každého hokejistu. Jiří Dopita byl jedním z těch, kteří se vehementně ohradili proti platbě,“ sdělil Tomáš Goláň, daňový poradce, jehož služeb využívá většina vsetínských hráčů.

V hokejové extralize je běžné, že se vedení klubu nestará o roční daňová přiznání smluvních hráčů. Hráči si podávají daňová přiznání sami.

„Klub nám dal pro daňovou politiku volnou ruku. Každý máme svého poradce, kterého si také platíme,“ říká jeden ze vsetínských hokejistů. „Vyhovuje nám to. Někteří sponzoři totiž mají zájem jen o určitá jména, která odměňují třeba za účast na nejrůznějších kampaních.“

Dopita, který minulý víkend skončil v Edmontonu, s novináři nekomunikuje.

„O té věci jsme mluvili. Říkal, že to naturální plnění by mohla být jediná problematická věc. Jinak má všechny věci dávno vyřízené,“ řekl Dopitův zástupce Petr Svoboda. „Přijde mi, že to nemá nic společného s logikou. Tohle jsou přece náklady klubu. To mi chcete říct, že dělník ve fabrice přiznává montérky nebo gumovky?“

Pokud Dopita státu skutečně něco dluží, podle dostupných informací to není víc než milion korun.

Dopita zůstává doutnákem ve sporu mezi zaniklou akciovou společností HC Slovnaft Romana Zubíka, pod jejímž vedením klub šestkrát vyhrál ligu, a občanským sdružením HC Vsetín, které před dvěma lety získalo práva hrát extraligu.

Zubíkova společnost si nárokuje částku 3 800 000 korun jako vyrovnání za přestupy Dopity a dalších dvou útočníků, Pavla Patery a Tomáše Kapusty, ze Vsetína do jiných klubů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze