Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Kubina žije fotbalem

Pavel Kubina (vpravo) | foto: ČTK

25 2008
Ač je špičkový hokejista, v létě žije Pavel Kubina fotbalem. Potěšil ho postup jeho domovských Janovic do I. B třídy a sám dal znovu dohromady Kubina Team. Ten se představí 5. července od 17 hodin v Brušperku, 12. v Horním Žukově a 26. července v Janovicích.
A jako divák nechyběl Pavel Kubina na právě probíhajícím mistrovství Evropy. K tomu nad Františkem Černíkem, otcem své přítelkyně, vyhrál dvě láhve šampaňského, když ve čtvrtfinálovém penaltovém rozstřelu věřil více Španělům než Italům.

V Torontu se Pavel Kubina může těšit v příští sezoně na nového trenéra, Rona Wilsona. Ostatně právě on ho chtěl letos získat pro San Jose, kde působil.

"Je příjemné, že k mužstvu přijde zrovna Wilson, ale nevím, zda mě klub třeba nevymění," upozornil Kubina.

Věří však, že v Torontu zůstane, a má velké přání - dostat se do play-off. "Za dva roky, co tam jsem, se nám to nepodařilo," povzdechl si, byť po sezoně plné zranění byla ta druhá mnohem lepší. "To jsem snad dokázal, že hokej hrát umím."

Podařil se mu i jeden rekordní kousek, když ve třech ze čtyř zápasů dal vítězný gól. O tom se stále mluvilo a psalo ve všech médiích. "Až mi známí říkali, že mají strach pustit televizi, protože je tam pořád Kubina..."

Obránce je přesvědčený, že základ torontského týmu je dobrý. "Přesto bychom potřebovali tři čtyři posily."
Ke všemu hrozí odchod švédského centra Matse Sundina. Hovoří se o zájmu New Yorku Rangers.

"Spíš jde o to, jestli Mats ještě bude hrát," prozradil Kubina. "Chce končit, a tak mu co čtrnáct dnů volám, aby pokračoval."

V reprezentaci letos Pavel Kubina chyběl kvůli zdravotním problémům. Do budoucna se jí nevzdává.

"Vždy to pro mě byla čest. Za posledních deset let jsem byl na dvou olympiádách a pěti světových šampionátech," připomněl. "Pokud budu v pořádku a bude o mě zájem, rád přijedu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze