Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prohráli jsme gólem nególem, litoval Mikeska po divokém návratu na led

Michal Mikeska v dresu Hradce Králové (uprostřed) v utkání proti Kadani. | foto: Michal Klíma, MAFRA

5 2013
Ošetřující lékař Michala Mikesky, vyhlášený doktor Vanáč, by mu řekl, že je totální blázen. Zkušený útočník se totiž v šestém zápase play-off první ligy proti Olomouci vrátil do hry navzdory zranění ramena.

"Už nebylo nač čekat. Vždyť já už chtěl zasáhnout i do předešlého průběhu série," říká, jak se zrodil jeho návrat na led, šestatřicetiletý Michal Mikeska.

"Ale bylo by fajn nastoupit doléčený a naskočit také do druhého kola vyřazovací fáze proti Boleslavi," zamýšlel se Mikeska. Ten se vrátil takřka dva měsíce po úrazu ramena a původně už vůbec neměl zasáhnout do  letošní hokejové sezony. Jenže touha pomoci spoluhráčům byla  větší.

"Pravda je, že to mělo mít na kluky i povzbuzující efekt," dodává. Mikeskův důraz na soupeře platil. Jeden z klíčových forvardů Hradce Králové dokázal zkušeně podržet puk, před brankou soupeře vyvolal zmatek. Zkrátka plnil i černou práci, která hodně bolela.

"Bohužel jsem se vrátil asi moc brzy. Léčba doteď probíhala dobře, doktoři říkali, že bych měl mít rameno zahojené. Včerejší zápas však hybnost ruky a celkový rozsah pohybu vrátil o tři týdny zpátky," láteřil  Mikeska, "není to v pohodě, ale máme po sezoně, a tak bude čas na doléčení. Je jasné, že každé zranění by bolelo mnohem míň, kdyby se vyhrálo a třeba i postoupilo."

Sezonu Mikeskovi i jeho spoluhráčům ukončil obránce Olomouce Kadela. A bylo až zarážející, jaký gól osud série rozhodl. Kadela ve 40. minutě šestého zápasu dojel puk u mantinelu po předchozí šanci a nahodil ho na Luňáka. Hradeckému gólmanovi puk v pokleku prošel až za záda. Soupeř už si potom hubený náskok nenechal vzít a tak na předčasnou dovolenou poslal i Mikesku.

"Mrzí mě to. Prohráli jsme 0:1 gólem nególem. Alespoň se ukázala dobrá obrana obou týmů," tvrdí Michal Mikeska. Sám se pak podílel na drtivém nástupu Hradce do třetí části, která byla nejlepší dvaceminutovkou Východočechů v letošním ročníku.

"Olomouc jsem stavěl výš než Boleslav. Jenže proti nám ztratila suverenitu a poznala, že se musí ohánět. Ukázali jsme, že Hradec má koule," pochvaluje si Mikeska. Bude se na výborných výkonech podílet i v příští sezoně? "Jsem tomu nakloněn, v Hradci je mi dobře," uzavřel.Najdete na iDNES.czmobilní verze