Další rána pro Kometu. Potrestaný Miller už si ve finále nezahraje

Ryley Miller z Komety Brno v bitce s Pavlem Kubišem ze Zlína. | foto: ČTK

20 2014
Obránce hokejové Komety Ryley Miller už ve finále extraligy na led nevyjede. Disciplinární komise ho za napadení zlínského Pavla Kubiše ve druhém utkání o titul potrestala pětizápasovým distancem.

Kanaďan Miller napadl pěstmi Kubiše v 59. minutě za rozhodnutého stavu 3:0. Do té doby přitom do utkání zasáhl.

Trenér Vladimír Kýhos poté v České televizi přiznal, že se jednalo o odplatu za Kubišův zákrok na brněnského útočníka Vojtěcha Němce v předchozím zápase. Rozhodčí Millerovi udělili stejně jako Kubišovi, který se přitom jen pasivně bránil, dva menší dvouminutového tresty.

"Tohle k play-off patří," reagoval smířlivě po ataku Kubiš, jehož tým už ve finále dvakrát vyhrál a frustrovanému Brnu nepovolil vstřelit ani gól. Disciplinárka byla mnohem přísnější, její předseda Karel Holý teď Millerovi zastavil činnost.

"Hráč napadl protihráče čtyřmi ranami pěstí po vhození buly a další tři rány pěstí do oblasti hlavy a krku mu uštědřil ve chvíli, kdy protihráč ležel na zemi," zdůvodnil Holý verdikt a poukázal na skutečnost, že napadení nepředcházela žádná herní situace.

Ryley Miller z Komety Brno
Zlínský  útočník Pavel Kubiš (vpravo) byl v bitce s Ryleyem Millerem z Brna v...

Ryley Miller z Komety Brno dostal za napadení Pavla Kubiše vysoký trest a finále už bude bez něj.

Vysoký pětizápasový trest dostal proto, že Miller už byl za podobnou situaci potrestán v březnu, kdy v 59. minutě duelu 50. kola základní části v Třinci napadl Jakuba Orsavu. I tehdy byl zápas již rozhodnutý, Oceláři vyhráli 10:2.

Disciplinární komise potrestala pokutou 10 000 korun i trenéra Komety Kýhose, který v rozhovoru pro Českou televizi kritizoval výkon hlavních rozhodčích Martina Fraňa a Vladimíra Pešiny. Herní řád extraligy přitom zakazuje hráčům, trenérům a funkcionářům hodnotit v den utkání výkony arbitrů.