Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hádka, plivanec, bitka se sudím. Kanadský hokejista skončil v poutech

hokej, ilustrační foto | foto: AP

26 2016
V hokejovém slovníku se občas používá, že hráči putují „za katr“. Trestná lavice je pro ně takovým malým vězením. Nebo jsou vyloučení do konce zápasu a mizí v šatně. Ale aby hokejistu z ledu odvedli rovnou v poutech? Taková bizarní scénka se o víkendu odehrála v nižší kanadské soutěži.

Olivier Marcotte možná sám dosud netušil, že se jednou takhle proslaví. I když místo střílení gólů a sbírání výher je hitem internetu video, kde 21letého Kanaďana zatkla policie.

Marcotte, člen týmu z Sherbrooke hrajícího jednu z nižších juniorských lig v Québecu, zřejmě nebyl spokojen s tím, jak čárový rozhodčí Sébastien Lefebvre pískal zápas play-off proti celku z Nicolet.

Před vhazováním se s ním pustil do hádky, na sudího plivl a oba muži se začali prát. Marcotta rozhodčí rychle povalil na zem, zpacifikovat útočníka mu pomohl kolega. A po pár sekundách nastala naprosto nevídaná situace.

Otevřela se dvířka mantinelu a na led přišli dva policisté, kteří Marcottovi nasadili pouta - s rukama za zády, ve výstroji i s helmou ho pak odvedli pryč.

Kanadský hokejista se posléze uklidnil a jelikož na něj nebylo vzneseno žádné obvinění, ještě večer byl propuštěn.

Případné disciplinární potrestání by nemělo smysl, protože Marcotte od příští sezony už nemůže nastupovat v kategorii Junior AA a jeho tým už vypadl.

Podle Sergeho Campeaua, ředitele ligy, nesmí Marcotte po incidentu v soutěži ani trénovat, pokud by o tom v budoucnu uvažoval.

Campeau pro média nijak obsáhle případ nekomentoval, pouze prohlásil: „Vedení ligy nebude tolerovat plivání hráčů na rozhodčí.“

A evidentně se takové chování nelíbí ani policistům...Témata: bitka

Najdete na iDNES.czmobilní verze