Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Patera je rozhodnutý vrátit se z Dallasu domů

11 1999
N e w Y o r k - Český hokejista Pavel Patera je rozhodnutý opustit Dallas a vrátit se zpět do České republiky. Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa, jemuž zámořský tým minulý týden pozastavil plat, neboť odmítl nastoupit na farmu do Michiganu, to vzkázal prostřednictvím svého agenta Riche Wintera generálnímu manažerovi Bobu Gaineyovi. Podle neoficiálních informací je Patera už na cestě a v pátek by měl přistát na letišti v Ruzyni.
"Mluvil jsem s jeho agentem, abychom posoudili Paterovy požadavky. On měl potom promluvit přímo s Pavlem a říct mi, jak se cítí," uvedl Gainey. "Když se od něj vrátil, řekl mi jen, že je Patera rozhodnutý odjet domů. Takže jsme vlastně ani neměli šanci s ním dál mluvit," krčil rameny generální manažer Dallasu.
Osmadvacetiletý Patera, jehož Dallas získal v šestém kole loňského draftu, odehrál za 'Hvězdy' dvanáct zápasů. Původně byl zařazen do druhého útoku, v němž hrál s Jamiem Langenbrunnerem a Joem Nieuwendykem. Po několika utkáních jej však trenéři přeřadili až do čtvrté pětky. Minulý týden jej klub poslal Pateru na farmu, což hráč odmítl a Dallas mu kvůli tomu pozastavil plat.
Gainey podotkl, že vedení si bylo velmi dobře vědomo rizika, že pokud Pateru pošle na farmu, může ho ztratit. Generální manažer dodal, že klub nehodlá českému hokejistovi klást překážky a uvolní jej.
"Podle mého jsme byli málo taktní," míní Gainey. "Měli jsme se pokusit jej přesvědčit, že to s ním myslíme dobře. Kdyby hrál dobře, tak bychom ho nikdy na farmu neposlali," dodal.
Před odchodem do zámoří hrál Patera za mistrovský Vsetín, kde má stále platnou smlouvu. Na Valašsku se opět potká s dlouholetým spoluhráčem Martinem Procházkou, který se také rozhodl ze zámoří vrátit poté, co se neprosadil do kádru Atlanty.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze