Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Pilař zvládl záhadnou nemoc

17 2003
Praha - Devět měsíců čekal hokejový obránce Karel Pilař, až se znovu pořádně postaví na brusle. Nedoléčená viróza mu poškodila srdce. Týdny musel být mistr světa z roku 2001 v klidu. Hlídá si životosprávu, nepije alkohol. „Už ani nevím, jak chutná.“ V úterý se však v modrém dresu Toronta, za které hrál v NHL, proháněl sám na ledě Sparty. „Ztrouchnivěly mi hokejky,“ prohodil.

„Ale šlo to nad očekávání dobře. Podle doktorů jsem ve výborné kondici a já se tak cítím.“

Naposledy hrál zápas loni na konci prosince. Pak jej zastavila záhadná nemoc. Dělalo se mu špatně, byl unavený a malátný. Lékařům trvalo dlouho, než odhalili příčinu potíží.

Pilař nevěděl, jestli ještě bude moct hrát. Teď má za sebou pět měsíců přípravy. Šlapal na rotopedu, nabíral sílu.

Tep mu hlídal sporttester. Když překročil povolenou hranici, musel zase zvolnit. „S radostí jsem ho zahodil. Můžu běžet maraton a nic se mi nestane,“ říká Pilař.

Teď už řeší jiné dilema: kde bude hrát. Dohodne se s Torontem? Vrátí se do NHL? Nebo zůstane třeba ve Spartě? Toronto mu nabízelo smlouvu, přestože se Pilař necítil úplně fit. Odmítl a radši si dal ještě pauzu.

Kouč Pat Quinn mu dával dost prostoru a zřejmě s ním počítá i nadále. „Tehdy pro mě byla nabídka akceptovatelná, ale to jsem přemýšlel jinak. Teď si zase věřím. Na testech jsem ukázal, že mám kondici lepší než někteří kluci v týmu,“ říká.

Přesto neodjel s týmem na kemp do Švédska, rozhodl se, že se bude připravovat doma. Až si zase zvykne na pohyb na ledě, začne chodit na tréninky se Spartou, jíž v extralize patří. Je možné, že tu i zůstane, přestože kdysi prohlásil, že se do klubu nevrátí. „Nevylučuju to. Když se nedohodneme s Torontem nebo nevyjde případný trejd v NHL, někde budu muset hrát.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze