Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Rob pyká za užití efedrinu

Vsetín: Luboš Rob - Vsetínský Luboš Rob oslavuje gól do sítě Sparty. V zápase se trefil dvakrát. | foto: Jan KarásekMF DNES

22 2008
Praha - Hokejový útočník Luboš Rob, který působí v prvoligové Kometě Brno, byl potrestán za užití efedrinu půlročním zákazem startu. Ten mu skončí 8. září. Trest však nemusí být konečný, protože bývalý reprezentant se chystá proti verdiktu disciplinární komise podat odvolání.

Společně s osmatřicetiletým hráčem se proti trestu hodlá odvolat i šéf antidopingového výboru Jaroslav Nekola. Zatímco hokejistovi se zdá distanc příliš dlouhý, Nekola bude podle  serveru Týden.cz žádat přísnější trest.

Rob neprošel dopingovou zkouškou po listopadovém utkání v Chomutově. O nálezu se dozvěděl v lednu a od té doby nehrál.

Hokejista se hájí tím, že zakázaná látka se do jeho těla dostala z léku proti chřipce.

"Předepsal mi ho obvodní lékař doma v Českých Budějovicích. Jedním slovem nepozornost. V osmatřiceti letech cílený doping nepotřebuji. Pokud si zasloužím trest, tak daleko nižší," řekl serveru Týden.cz hráč, který loni získal extraligový titul s pražskou Spartou.

Disciplinární komise vzala podle jejího předsedy Vladimíra Schiefnera ohled na polehčující okolnosti.

"Brali jsme v potaz podklady antidopingového výboru, kde byla sazba dva až dvanáct měsíců. Zvolili jsme polovinu. Nelze předjímat, zda to hráč udělal nebo neudělal schválně," řekl Schiefner.

Podle Nekoly měl Rob dostat dvouletý trest, jak je v těchto případech obvyklé. Tvrdí, že disciplinární komise hokejového svazu porušila antidopingový kodex.

"Nerespektovala nález vyšetřovací komise a použila jiný výklad, než měl být použit. Ve vyšetřovacím spisu nevidím žádnou polehčující okolnost," řekl Nekola serveru Týden.cz.

Rob chce po vypršení trestu hrát dál.

"Trest mi zkomplikuje přípravu na novou sezonu, ale je fakt, že na začátku září se ještě žádná soutěž nehraje, z tohoto pohledu je to pro mě dobré," řekl hokejista.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze