Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Skuhravý čekal vyhazov

Václav Skuhravý | foto: Martin StolařMF DNES

25 2008
Karlovy Vary - Hokejové věže Karlových Varů prošly včera dalším sítem kouče národního týmu. Alois Hadamczik poslal domů Červenku se Strakou. "Potřebuju hráče do třetího nebo čtvrtého útoku, kteří by spíš bránili," vysvětloval.Právě na tomhle místě má už letos odzkoušenou útočnou dvojici Energie. Co to znamená?

Václav Skuhravý a Petr Kumstát jsou zas o pořádný kus blíž  světovému šampionátu v Kanadě."Kluci musí ještě teď prokázat, že vyšli z  únavy, kterou měli. Musí sice umět hrát i jeden bez druhého, ale je  pravděpodobné, že jestli budou oba dva na šampionátu hrát, tak spolu," říká  Hadamczik.

Jestli. Ani teď totiž reprezentační kouč nevylučuje, že se na šampionátu bez karlovarských věží nakonec obejde. "Máme pět útoků, není ještě řečeno, že to mají Kumstát se Skuhravým a Klepišem jisté," říká. Na jejich místo se totiž  může nakonec dostat útok složený z Čermáka, Novotného a Kohn. "Tam se někde musíme rozhodovat," ví Hadamczik. "Ale žádný důvod, abychom  museli Kumstáta se Skuhravým oddělovat, hledat nebudeme," slibuje.

"My počítali s Petrem s tím, že dnes budeme asi končit," tvářil se překvapeně

Václav Skuhravý po Hadamczikově verdiktu. "Sledovali jsme tu ostatní hráče a shodli se, že to vypadá na nás," vysvětloval.

Buď oba nebo nikdo. Takhle teď boj o národní trikot berou i Skuhravý s Kumstátem. "Je to nejjednodušší řešení," myslí si Skuhravý.

Pokud tohle  pravidlo dodrží i Hadamczik, mohou si oba reprezentanti oddychnout. Zatím  to totiž vypadá, že současný výběr přijde v Kanadě už jen o jednoho útočníka. "Uvidíme, nechci předbíhat. Budeme ještě týden trénovat, čeká nás i  přípravný zápas," říká Skuhravý.

Ten sehrají oba útočníci z Varů v útoku společně s Klepišem, slávistickým  protivníkem z finálové série. "Proč hrajeme spolu? To nevím. Vyšli jsme tak na sebe při tréninku a už to zůstalo."

Na spolupráci si ale Skuhravý nestěžuje. Možná až na poslední cvičení včerejšího tréninku. Čtveřice hráčů kroužily proti  sobě po ledě ve štafetách. A parta Skuhravý, Kumstát, Klepiš a Sičák dojela pokaždé poslední.Trest? Poprvé kliky, podruhé sbírali po ostatních puky. "Nějak jsme to blbě  rozjeli," směje se Skuhravý.

Na nedostatek sil po vyčerpávající sezoně to ale nesvádí. "Měli jsme týden odpočinek. Pomohlo to, cítím se v pohodě." Že ubylo z regenerace pár  desítek hodin kvůli oslavám? To Skuhravému nevadilo. "Od pátku jsme měli  na odpočinek čtyři dny. Na načerpání sil to stačilo."

Jediný, kdo se teď může  na reprezentačního kouče kvůli odpočinku hněvat, jsou tak manželky karlovarských tahounů. "Museli jsme odložit dovolenou na červenec. Mně to  ale nevadí, příjemně si prodloužím sezonu," směje se Skuhravý.

Kvůli reprezentaci možná nestihne dnešní loučení s trenérem Venerou. Podle něj totiž úspěšný kouč v Karlových Varech po třech letech skončí. "Vrátí  se do Zlína. Byl tu dlouho, táhne ho to zpátky k rodině," předvídá Skuhravý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze