Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potřebuju k práci patřičný tlak, říká hradecký hokejista Třetina

Miroslav Třetina v dresu Hradce Králové. | foto: Martin Veselý, MAFRA

23 2013
Když Miroslav Třetina minulý týden poprvé naskočil do zápasu první ligy v dresu Hradce Králové, moc slávy si neužil. Ale zato se mu pořádně ulevilo, když po sedmnácti dnech bez hokeje mohl zase brázdit led. Rozvoj jeho formy brzdil Havlíčkův Brod. Tam letos hostoval, dohromady v klubu z Kotliny strávil deset let. "Za ty roky jsem si udělal spoustu známých i mezi fanoušky," říká.

Je proto s podivem, že s ním milovaný klub zatočil a natahoval jeho čekání na další start v soutěži. Vedení mu totiž ukončilo hostování s výrazným zpožděním. "Proč se tak klub zachoval? Možná proto, že jsem byl hráčem Ústí a tam jen hostoval. Brod už však řešit nechci, radši to hodím za hlavu a soustředím se na hokej v Hradci. To je pro mě nová výzva," říká Miroslav Třetina.

Dvaatřicetiletý borec zažil u Rebelů spoustu povedených let. "Ale zlomilo se to po odchodu do pražské Slavie a pak Ústí. Pak jsem se zranil a najednou vám lidé dávají najevo, že nejste tak potřebný, jak vám říkali před sezonou," míní Třetina. "Po změně majitelů se změnilo prostředí v klubu. Hokej pro ně byl spíš jen byznys. Nikdy předtím nikdo nerozdával pokuty. Touto metodou asi chtěli docílit lepších výkonů, mělo to však opačný efekt," přibližuje dění u Rebelů.

Tlak byl enormní. Třetina si zvykl, že je pod drobnohledem. V kádru ambiciózního Ústí nad Labem, jehož je stále hráčem a kde hrál vloni, nebyl čas vydechnout. "Byly tam čtyři nabité pětky a pořád jste se musel prát o místo. A nezáleželo na tom, že je vám třicet a máte zkušenosti. To mám rád, chci o něco bojovat. Motivuje vás to k lepším výkonům," vysvětluje.

Tlak přitom vyhledává. "Potřebuju ho. Kdybychom teď byli třetí a měli jisté play-off, je to fajn, ale ke sportu patří to, že se musíte prát. A v Hradci nás potkala situace, kdy potřebujeme každý bod," pokračuje zkušený útočník. Jeho psychická odolnost, odvaha a znalost Ústí se teď budou hodit. Třetinu už ve středu čeká zápas proti svému chlebodárci - ústeckým Lvům. "Nesmíme se jich bát. A na rovinu říkám, že nesmíme opakovat zápas s Třebíčí. To není normální. Každý musí vidět, že padáme po držce," burcuje.

Pro Třetinu bude řež s Ústím srdeční záležitostí. "Poznal jsem tam skvělé lidi a dobré zázemí. Tehdy jsem tam šel s vidinou toho, že se s Ústím můžeme dostat do extraligy," netají. Velmi si váží, že může do lvího derby naskočit. "Ústí k tomu nepřistoupilo jako Brod a nechají mě teď nastoupit. Chci jim poděkovat, že mě nechají hrát a nebojí se mě," usmívá se Miroslav Třetina.

Svůj poslední zápas před dlouhou pauzou hrál právě proti Ústí ještě v dresu Brodu. A zažil podobný zápas jako Hradec: Ústí nemá vážnější šance, a přesto skóruje. Třetina s tím má čerstvou zkušenost z konce prosince. "To jsou zápasy, kdy cítíte, že na soupeře máte. Jenže Ústí vždycky dalo gól, když to potřebovalo. Nemají přitom žádné tutovky, ale je to dravostí. Jen doufám, že to takhle nebude," upozorňuje.

Teď nabírá formu a chce ji zužitkovat už v tomto zápase. "V Mostě jsem dal gól, ale neměl žádnou hodnotu," sype si popel na hlavu. Střeleckou pohotovost by teď potřeboval uplatnit i kvůli neutěšené situaci Hradce.Najdete na iDNES.czmobilní verze