Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Židlický vyhrál pivo na rok. To dali tomu pravému, rýpl si Plekanec

TRIO HOKEJOVÝCH HVĚZD. Zleva Marek Židlický, Tomáš Plekanec a Patrik Eliáš na vyhlášení ankety Zlatá hokejka. | foto: Petr EretČTK

25 2013
Marek Židlický se jakožto jediný zadák mezi elitní desítkou českých hokejistů ve Zlaté hokejce 2013 dočkal nečekané odměny. Pivovar Radegast mu z pozice partnera akce v Karlových Varech předal poukázku na odběr piva na celý rok. "Tak to tady asi zůstanu," připomněl s úsměvem končící kontrakt s New Jersey.

Jak moc pivní odměnu začne využívat, to už však šestý muž v letošním ročníku ankety neprozradil, a podobné to bylo i s přiznáním obvyklé spotřeby. "Když jsou takováhle vedra, tak asi větší," připustil pouze. "Mám na to ale rok, tak uvidíme."

Něco víc však naznačil útočník Tomáš Plekanec, se kterým načínal při výluce NHL sezonu v Kladně. "Tak to to dali tomu pravýmu," rýpl si do kamaráda a na odpověď čekat ani dlouho nemusel: "Zvu tě," opáčil hned Židlický.

Jako by nevěděl, jak s cenou naložit. "Budu si to muset rozmyslet. Jen škoda, že to nepřišlo před třemi dny v těch hrozných vedrech... nebo po skončení kariéry," rozesmál se.

Podle svých slov není žádným velkým pivařem. "Ale pivo mám rád, a když je takhle vedro nebo po nějakém zápase, tak si určitě dám. Po nějakém tom výkonu a sportu si dám rád, to určitě chutná ještě víc," přiznal.

A jestli dává přednost pivu nebo vínu? "Obojímu. Začnu pivem a skončím vínem."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze