Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Autobus s hokejisty bude po Praze provázet policejní houkačka

VYSMÁTÝ AUTOBUS. Doprava pro hokejisty by měla na MS v Praze a Ostravě probíhat ve veselém duchu. | foto: Médea GroupiDNES.cz

29 2015
Až potkáte v pražských Vysočanech nebo u malešické spalovny houkající vůz, nemusí se jednat o rychlý zásah v terénu. Policie svým doprovodem zajistí hladký průjezd hokejové reprezentaci.

Reprezentanti se ubytovali v hostivařském hotelu Selský dvůr a na tréninky i zápasy dojíždějí do O2 areny na pomezí Libně a Vysočan. Vzdušnou čarou to sotva deset kilometrů, jenže autobus se musí prokousat přes kritické pražské křižovatky ve Štěrboholech a v Hloubětíně. A to může leckdy trvat i 45 minut.

„Daleko to není, ale jede se půl hodiny. Od začátku turnaje však budeme mít policejní doprovod. Takže se to zrychlí,“ těšil se kouč Vladimír Růžička.

Doprovod pro jednotlivé výpravy je na šampionátech běžná praxe. Na MS ve Vídni 2005 nebo v Moskvě 2007 by se bez něj hokejisté přes půl města drali provozem déle než hodinu. A to musí absolvovat i čtyři cesty denně: tam i zpátky na ranní rozbruslení a pak totéž na odpolední nebo večerní zápas.

Čeští reprezentanti si tak aspoň trochu ulehčí od humbuku, který je bude obklopovat během turnaje na domácí půdě. „Všude venku na ulicích jsou plakáty, reklamy, je to hodně znát. Všichni víme, že to je domácí mistrovství a že to pro nás a pro diváky bude hodně důležité,“ řekl obránce Jan Hejda, jenž sám pochází z Prahy.

„Potřebujeme kluky dostat do pohody. Doufám, že uděláme všechno proto, aby ten tým měl pohodu, aby se mohl soustředit jenom na zápasy,“ doplnil Růžička. „Věřím, že pak kluci na ledě nechají všechno. A to je pro nás hrozně důležité.“

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze